eReport.sk
Denisa Saková, foto: profimedia

Buď sú poctiví alebo mafiáni? Saková: Vládni politici vytvárajú dvojitý meter v hodnotení práce policajtov!

Nezaradená poslankyňa Národnej rady (NR) SR a exministerka vnútra za Smer-SD Denisa Saková podporila vyhlásenie vyšetrovateľov a operatívcov Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), v ktorom kategoricky odmietajú účelovú dehonestáciu výsledkov ich práce, bezprecedentné verejné osočovanie a spájanie s akýmikoľvek kriminálne “závadovými alebo politicky exponovanými osobami”.

“Je mi ľúto, že politici vládnej koalície vytvárajú dvojitý meter v hodnotení práce policajtov. Zatiaľ čo u jednej časti hovoria, že majú rozviazané ruky, poctivú prácu policajných kolegov z Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR sa neštítia označovať ako protiúder mafie,” komentovala Saková na sociálnej sieti.

Saková hovorí o absolútnom dne

Nazvať zákonnú prácu desiatok policajtov hanlivým označením len preto, že konajú inak, ako si niekto predstavoval, je podľa poslankyne “absolútne dno a neprípustné pre kohokoľvek, kto vystupuje vo verejnom živote”.

Zdroj: fb/denisa.sakova

Členovia a bývalí členovia špecializovaného vyšetrovacieho tímu ÚIS v utorkovom vyhlásení odmietli, že by vytvárali akékoľvek prekážky v odhaľovaní trestnej činnosti a zisťovaní jej páchateľov. Rovnako však upozornili, že všetci zastávajú názor, že spravodlivosť by mala byť dosahovaná výlučne zákonnými prostriedkami.

Related Posts

  1. Daniel Lipšic v štúdiu denníka Sme.
  2. Piatková tlačovka poslancov OĽANO.
  3. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  4. Roman Mikulec

“Sme si plne vedomí, že za našu obetavú prácu a nasadenie vzhľadom na našu mediálnu perzekúciu nezožneme žiadnu pochvalu a tiež nám nebude poskytnutá ani žiadna podpora, žiaľ, ani zo strany väčšiny nadriadených a funkcionárov Policajného zboru. Trváme však na tom, že tak ako vždy v minulosti, tak aj v súčasnosti v predmetnej trestnej veci sme si plnili a stále plníme všetky naše povinnosti s najlepším vedomím a svedomím a predovšetkým v súlade so zákonom,” deklarovali policajti prostredníctvom šéfa oddelenia vyšetrovania odboru inšpekčnej služby Západ útvaru inšpekcie ÚIS Lukáša Vavrinca.

Zasadala bezpečnostná rada štátu

Minulý týždeň ÚIS zadržal štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry, ale aj dočasného riaditeľa inšpekcie. Obvinili ich zo zneužívania právomoci verejného činiteľa, dvoch policajtov zároveň aj v trestnej veci takzvaného ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

V reakcii na “mimoriadne znepokojujúci” vývoj v orgánoch činných v trestnom konaní zasadala 16. septembra bezpečnostná rada štátu. Rozhodla o vzniku odbornej pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát, ktorá začala fungovať v pondelok (20. 9.). Pripraviť má návrhy zmien na zlepšenie fungovania súdov, polície a prokuratúry.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport