eReport.sk
Daniel Lipšic.
Daniel Lipšic. Zdroj: yutube/denník n

VIDEO Lipšic nepochopil zákon o SIS? Tajní ho označili za konšpirátora!

„Slovensko stále považujem za bezpečnú krajinu. My sme napríklad mali sprievod z Pezinka vozidla s neexistujúcim evidenčným číslom vozidla,“ skonštatoval Lipšic. Nepovedal konkrétne, kto ho sledoval, no je presvedčený, že mnohé z udalostí, ktoré sa v posledných dňoch udiali pri vyšetrovaní veľkých káuz, organizuje tajná služba. Takto o Lipšicových podozreniach v piatok informoval Denník N. Čo na to Slovenská informačná služba (SIS)?

Špeciálny prokurátor podľa správy spravodajského portálu nekomentoval, či si auto, ktoré ho sleduje, všimol v piatok po prvý raz. „Nebudem to komentovať. Už to ale prekročilo určitú mieru,“ reagoval bývalý minister vnútra aj spravodlivosti Lipšic.

Zdroj: youtube/denník n

Lipšicove podozrenia zjavne vykoľajili aj bývalého podpredsedu parlamentu a poslanca Za ľudí Juraja Šeligu. „Aby boli podozrenia, že špeciálneho prokurátora sleduje SIS, to považujem za šialené. Považujem to za mimoriadne závažné,“ netajil svoje rozhorčenie kedysi mimoriadne aktívny organizátor protestov Za slušné Slovensko a hlavný hovorca rovnomennej iniciatívy.

Keby som mal čo i len na deň vstúpiť do klubu OĽaNO, tak to spravím,

reagoval Šeliga na fakt, že už nie členom výboru, ktorého rokovanie chce iniciovať.

Šeliga avizoval, že chce iniciovať v tejto súvislosti aj mimoriadne rokovanie osobitného výboru na kontrolu činnosti SIS. A to napriek tomu, že po rozpade klubu Za ľudí už nemá v tomto výbore miesto. Podľa Denníka N ho však táto skutočnosť nijako nemôže zastaviť. „Keby som mal čo i len na deň preto vstúpiť do klubu OĽaNO, tak to spravím,“ naznačil Šeliga svoje odhodlanie.

Zdroj: youtube/denník n

SIS kategoricky odmieta konšpirácie

Tajným sa slová Lipšica ani trochu nepáčia. Logicky, veď komu by sa páčilo, keby na neho padol čo i len tieň podozrenia o tom, že špehuje špeciálneho prokurátora. Siskári inými slovami vo svojej reakcii v podstate tvrdia, že Lipšic konšpiruje a robí to zrejme z neznalosti zákona o SIS. Tajní vlastne špeciálneho prokurátora označili nepriamo za konšpirátora.

„Slovenská informačná služba kategoricky odmieta konšpirácie o akejsi údajnej objednávke a používaní iných štátnych orgánov ako ´nástrojov´, a to len z dôvodu odstúpenia spravodajských poznatkov zákonným príjemcom. Uvedené konšpirácie vychádzajú pravdepodobne z absolútneho nepochopenia zákona SIS,” reagovala SIS na sociálnej sieti v obsiahlom statuse.

Tajní: Na informácie má zákonný nárok aj inšpekcia

“Len pre úpInosť dodávame, že spravodajské informácie nie sú zasielané zákonom ustanoveným príjemcom spravodajských informácií, ktorými sú ústavní činitelia, štátne orgány, orgány činné v trestnom konaní alebo iní príjemcovia z dôvodu ich exkluzivity danej postavením, ale predovšetkým za účelom ich ďalšieho preverenia a prijatia relevantných opatrení. Po ich preverení sú títo príjemcovia v súlade so zákonom povinní spravodajskú službu informovať v rámci inštitútu tzv. spätnej väzby,” pripomenula SIS.

“Slovenská informačná služba si aj v súvislosti s dotknutými prípadmi rovnako a štandardne ako vždy v doposiaľ uplatňovanej aplikačnej praxi splnila zákonnú povinnosť a poskytla spravodajské informácie ústavným činiteľom a orgánom činným v trestnom konaní vrátane Úradu inšpekčnej služby, ktorý je podľa paragrafu 4a zákona NR SR č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore vecne príslušným orgánom na odhaľovanie a vyšetrovanie trestných činov príslušníkov ozbrojených zborov vrátane príslušníkov Policajného zboru,” pokračovali tajní vo vysvetľovaní.

Mediálnym priestorom sa šíria lži, tvrdí SIS

Tajní na záver pripojili aj ubezpečenie o tom, že postupujú a budú postupovať v súlade so zákonom a poukázali na “závažnosť lživých informácií”.

“Slovenská informačná služba ubezpečuje, že rovnakým spôsobom postupovala, postupuje a bude postupovať vo všetkých prípadoch dôvodných podozrení z páchania trestnej činnosti a svoje povinnosti bude vykonávať bez akýchkoľvek vonkajších vplyvov v súlade so zákonom. Slovenská informačná služba sa k personálnym otázka zásadne nevyjadruje, avšak vzhľadom na rozsah a závažnosť lživých informácií prezentovaných v mediálnom priestore, považuje za nevyhnutné uviesť, že informácie spájajúce v nich uvádzané osoby so Slovenskou informačnou službou sú vymyslené, a to aj v nadväznosti na existenciu zákonnej prekážky,” dodala spravodajská služba na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/sis

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina)
  2. Daniel Lipšic v štúdiu denníka Sme.
  3. Roman Mikulec

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti