eReport.sk
Ústav na výkon trestu odňatia slobody
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Do basy idú napokon všetci obvinení: Verdikt o väzobnom stíhaní si vypočul aj vyšetrovateľ Mašina!

AKTUALIZOVANÉ – Aj štvrtého obvineného vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Štefana Mašinu zobral sudca pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava III do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné. O sťažnostiach obvineného a prokurátora bude rozhodovať Krajský súd (KS) v Bratislave. TASR o tom informoval hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

Po elitných členoch NAKA Jánovi Čurillovi, Pavlovi Ďurkovi a Milanovi Sabotovi je Mašina štvrtým policajným vyšetrovateľom, ktorého majú stíhať väzobne. O väzobnom stíhaní sudca vo štvrtok po polnoci rozhodol aj v prípade piateho obvineného – šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Scholtza.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  2. Daniel Lipšic v štúdiu denníka Sme.
  3. Na snímke advokát Peter Kubina prichádza na Okresný súd (OS) Bratislava III, 15. septembra 2021 v Bratislave.
  4. Pavol Ďurka prichádza na súd.
  5. Robert Fico počas tlačovky k bezpečnostnej rade.
  6. Peter Pellegrini (Hlas-SD).
  7. Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na zasadnutie vlády v Bratislave vo štvrtok 16. septembra 2021.
  8. Zuzana Čaputová.
  9. Roman Mikulec

“OS Bratislava III vzal do väzby obvineného Š. M., a to z dôvodov takzvanej kolúznej väzby. Súd nenahradil väzbu dohľadom probačného a mediačného úradníka, neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený, ako aj prokurátor podali sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať KS v Bratislave,” spresnil Adamčiak.

“Môžem potvrdiť, že voči rozhodnutiu súdu sme podali sťažnosť. Bližšie sa vyjadríme v písomnom odôvodnení sťažnosti,” zareagovala obhajkyňa Štefana Mašinu Ivana Halahijová.

Čelia viacerým závažným obvinenia

Sudca OS Bratislava III zobral od stredy večera (15. 9.) do štvrtka rána postupne do väzby ďalších troch vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu, Pavla Ďurku a Milana Sabotu a aj dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Scholtza. Aj v ich prípadoch nie je rozhodnutie právoplatné. Rozhodovať bude KS v Bratislave.

Milana Sabotu zobral sudca do kolúznej väzby. Jána Čurillu a Pavla Ďurku zobral do väzby z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Napokon Petra Scholtza zobral do väzby kolúznej. Sudca začal rozhodovať v stredu od 18.00 h.

Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia ÚIS v pondelok (13. 9.). Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport