eReport.sk
Ivan Korčok (nominant SaS). Foto: tasr

Korčok: Našou domácou úlohou je vedieť sa brániť aj proti nevojenským ohrozeniam!

Politicky silné a vojensky moderné NATO, postavené na hodnotách slobody, demokracie, ochrany ľudských práv a dodržiavania medzinárodného práva umožní spojencom lepšie čeliť bezpečnostným hrozbám a výzvam. V utorok sa tak na rokovaní ministrov zahraničných vecí členských štátov NATO v Bruseli vyjadril šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok. Io tom nformoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ).

Členské štáty Severoatlantickej Aliancie sa musia podľa Korčoka prispôsobiť rýchlo sa meniacemu bezpečnostnému prostrediu. “Našou dôležitou domácou úlohou je vedieť sa brániť aj proti nevojenským ohrozeniam a budovať odolnosť nášho štátu a spoločnosti” voči hoaxom, propagande či zneužívaniu moderných technológií, uviedol.

Ministri zahraničných vecí tiež diskutovali o bezpečnostných hrozbách v regióne severnej Afriky a Sahelu a privítali vytvorenie dočasnej vlády v Líbyi, ktorej sa NATO zaviazalo pomôcť. “Stabilizácia Líbye prispeje aj k stabilizácii širšieho regiónu severnej Afriky a Sahelu a pomôže nám v boji proti terorizmu a nelegálnej migrácii,” vyhlásil Korčok.

Na tému misie NATO v Afganistane sa Korčok vyjadril, že jej hlavným cieľom je “poskytovanie výcviku, poradenstva a pomoci afganským bezpečnostným silám a inštitúciám,” keďže stabilita a bezpečnosť v tomto regióne je aj v záujme Aliancie. Prioritou taktiež naďalej podľa neho zostáva ochrana vojakov NATO pôsobiacich v Afganistane, medzi ktorými sa v súčasnosti nachádza aj 25 príslušníkov zo Slovenska.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport