eReport.sk
Opoziční poslanci NR SR, foto:tasr

Opozícia škodí Slovensku v Bruseli: Neváha použiť všetky špinavé zbrane!


V Európskom parlamente sa opäť potvrdilo, že politika strašenia, ktorú uplatňuje slovenská opozícia, negatívne ovplyvňuje vnímanie Slovenska na európskej scéne. Peter Kmec, podpredseda vlády pre Plán obnovy, ostro kritizoval postupy politických strán Progresívne Slovensko (PS) a „OĽANO“ – hnutie Slovensko, ktoré podľa neho zneužívajú európske fóra na vnútropolitický boj.

Opozícia škodí Slovensku

Je neprijateľné, aby sa vnútorné politické zápasy exportovali mimo krajiny a negatívne tak ovplyvňovali našu pozíciu v Európe,“ povedal Kmec. Opozičné strany podľa neho šíria dezinformácie a nepravdy, najmä pokiaľ ide o údajné zastavenie eurofondov, čo je podľa neho len predvolebná hra založená na strachu.

Toto je dôkaz

Dôkazom má byť nedávny list od Európskej komisie, ktorý bol medializovaný, hoci išlo o dôvernú komunikáciu medzi Európskou komisiou a rezortmi na technickej úrovni. „Chcem zdôrazniť, že žiadne oficiálne rozhodnutie o zastavení finančných prostriedkov z EÚ nebolo prijaté. Naša komunikácia s Európskou komisiou stále pokračuje,“ objasňuje Kmec.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Opozícia znova útočí na Slovensko v Bruseli

Kmec vyzval opozíciu, aby prestala šíriť paniku a začala pracovať na konštruktívnych riešeniach pre občanov Slovenska. „Naši občania si pamätajú, ako ste vládli. Najlepšie urobíte, ak necháte štandardný dialóg s Európskou komisiou prebiehať bez vašich špinavých hier,“ uzavrel Kmec.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Opozícia škodí Slovensku v Bruseli: Neváha použiť všetky špinavé zbrane!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: