tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na snímke žatva pšenice na poli neďaleko obce Michaľany v okrese Trebišov 9. júla 2022.
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Koná EÚ dobročinnosť? Taraba si to nemyslí: Brusel ukázal svoju hlúposť aj bezcitnosť k chudobným!

Európska únia (EÚ) sa chystá pridať na zoznam sankcionovaných osôb a firiem za ich podporu ruskej invázie na Ukrajinu najväčšieho ruského veriteľa Sberbank aj šéfa metalurgického gigantu UMMC. TASR o tom informuje na základe správy Reuters.

Medzi 48 jednotlivcami a deviatimi subjektmi, ktoré pribudnú na sankčný zoznam EÚ, sú aj motorkársky klub Noční vlci, herci, politici a rodinní príslušníci už predtým sankcionovaných podnikateľov.

Pravidlá sankcií revidujú v prípade potravín

Zaradenie Sberbank na zoznam povedie k zmrazeniu jej aktív na Západe a k úplnému zastaveniu transakcií s výnimkou finančných operácií pri obchode s potravinami a hnojivami, povedal pre agentúru Reuters predstaviteľ EÚ. Najväčšia ruská banka už bola vylúčená z medzibankového platobného systému SWIFT. Transakcie na likvidáciu dcérskych spoločností Sberbank v Európe budú podľa dokumentov naďalej povolené ešte šesť mesiacov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Jozef Hambálek počas rozhovoru pre eReport.
  2. Štefan Kuffa a Tomáš Taraba
  3. Exministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková
  4. Tomáš Taraba,
  5. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Pravidlá sankcií však budú revidované, aby sa zabezpečilo, že ruské banky, ktoré už boli zaradené na zoznam, môžu použiť niektoré zmrazené prostriedky na obchodovanie s potravinami a hnojivami. Toto opatrenie má odstrániť neúmyselné prekážky globálneho obchodu s potravinami.

Taraba: Dohnali africké štáty na pokraj hladomoru

Na túto správu z utorka (19.7.) reagoval nezaradený poslanec NR SR Tomáš Taraba (Život NS). Za uvoľnením sankcií v súvislosti prostriedkami určenými na obchod s potravinami podľa neho netreba hľadať zo strany EÚ žiadnu dobročinnosť.

„EÚ zmiernila sankcie a rozmrazila platby za ruské poľnohospodárske produkty a už ich zrejme nebude chcieť blokovať. Za týmto akože dobročinným rozhodnutím nie je nič iné ako priznanie sa, že hlúpe nariadenie o zmrazení dohnalo africké štáty na pokraj hladomoru. Afrika dlhodobo hovorí, že sa nevie kvôli blokovaniu platieb dostať už mesiace k vitálne dôležitým veciam pre poľnohospodárstvo, ako sú napríklad hnojivá a podobne. Brusel v týchto veciach jednoducho úplne uletel, ukázal sa nielen byť hlúpy, ale bezcitný k potrebám chudobných,“ takto dnes komentoval aktuálny krok EÚ Taraba na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/tomastaraba.sk

Pripomíname, že na sankčnom zozname EÚ pribudne aj riaditeľ metalurgického gigantu UMMC Andrej Kozicyn, či spomedzi rodinných príslušníkov predtým sankcionovaných podnikateľov Stanislav Chemezov, syn predsedu obranného gigantu Rostec, a Maja Bolotová, dcéra Nikolaja Tokareva, šéfa energetickej spoločnosti Transnefť.

Sankciami udreli aj na Josefa Hambáleka

Na zoznam má byť pridaný aj moskovský starosta Sergej Sobjanin, prvý ruský podpredseda vlády Andrej Belousov, šéfovia verejných orgánov zriadených Ruskom v okupovaných častiach Ukrajiny, vrátane starostov Mariupolu a Chersonu. A tiež ruský motorkársky klub Noční vlci a jeho lídri, vrátane Josefa Hambáleka, predseda európskej pobočky klubu, ktorý je obvinený z výcviku členov v tábore na Slovensku na boj na Ukrajine. „Má úzke vzťahy s bývalou slovenskou vládou a môže byť prepojený s ruským prezidentom Vladimirom Putinom,“ píše sa v dokumente.

Na archívnej snímke z 5. mája 2018 Noční vlci na motorkách prichádzajú na Slavín uctiť si pamiatku vojakov Červenej armády – Foto: tasr

Nové sankcie by mali byť prijaté v stredu (20. 7.) a zvýšia celkový počet osôb na sankčnom zozname EÚ pre vojnu na Ukrajine na 1229 a počet firiem na 110.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koná EÚ dobročinnosť? Taraba si to nemyslí: Brusel ukázal svoju hlúposť aj bezcitnosť k chudobným!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku