eReport.sk
Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.
Tomáš Taraba v popredí. Ilustračné foto: tasr

Taraba ostro o lídroch G7: Takto hlúpu generáciu politikov Európa za posledných 100 rokov zrejme nemala!

Opozičný poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a predseda mimoparlamentnej strany ŽIVOT-NS Tomáš Taraba vo svojom príspevku na sociálnej sieti ostro kritizuje európskych predstaviteľov a lídrov zoskupenia G7.

Opozičník sa zameriava na summit G7, ktorý so sebou priniesol viacero zásadných rozhodnutí. Predstavitelia jednotlivých štátov zoskupenia sa zhodli, že musia viac apelovať na pomoc Ukrajine, ktorá je aktuálne sužovaná vojnovým konfliktom s Ruskom. Sankcie, však vyzerajú byť kontraproduktívne a viac ako samotnému adresátovi, škodia ich odosielateľom.

Cenový strop na ruskú ropu

Lídri zoskupenia G7 prišli s návrhom na zastropovanie ropy z Ruska. Na tento krok reagoval aj samotný Taraba, ktorý ich rozhodnutiu nechápe: „Na samite G7 prišli s tým najzúfalejším nápadom, ktorý odzrkadľuje, že nevedia si rady s tým, čo doposiaľ pokazili v oblasti nárastu cien. Najnovšie navrhli, aby bol uvalený cenový strop na ruskú ropu. Základná ekonomická poučka hovorí, že uvalenie cenového stropu vedie k zníženiu dodávok a nedostatku,“ uvádza opozičný politik.

Taraba kritikou nešetril

Nezaradený poslanec pokračuje: „Ak by ste napríklad prikázali Mercedesu predávať nové autá za 1000 eur, tak výsledok nebude, že ich bude dodávať, ale to, že ich úplne prestane dodávať. Ak by ste im prikázali ich predávať za 30 000, tak niektoré modely dodávať budú, ale iné nie. Spôsobilo by to celkový pokles dodávok a nárast cien u iných výrobcov.“

„Zúfalý nápad G7 uvaliť cenový strop jednému dodávateľovi ropy podľa JP Morgan spôsobí možný výpadok ropy o ďalších 5 miliónov barelov denne, čo spôsobí vyletenie ceny ropy až na takmer 400 eur.Áno je to oficiálne. Politickí lídri nevedia čo robiť. Ocitli sa v špirále dopadov za rozhodnutia, ktoré sami sebe prijali. Takto hlúpu generáciu politikov Európa za posledných 100 rokov zrejme nemala. A to je zlá správa, pretože nevieme, čo za zúfalé nápady ešte majú v zálohe.“

Foto: fb/tomastaraba

Poukazuje na vyjadrenia jednej z najväčších bánk na svete, ktorá poukazuje na plánované kroky európskych lídrov, ktoré avizovali počas summitu G7. Banka hovorí o drastickom zdražení cien ropy až o 200%! To by malo fatálne následky, ktoré by znášali samotní občania nie len na Slovensku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Konsolidácia
  2. Lídri členských krajín NATO. V prednom rade vpravo prezidentka SR Zuzana Čaputová.
  3. OĽANO poškodilo zdravotníctvo
  4. ukážka bojov o Bratislavu medzi vojskami Nemecka a Ruska.
  5. Pripravte sa na zdražovanie nafty
  6. Na snímke žatva pšenice na poli neďaleko obce Michaľany v okrese Trebišov 9. júla 2022.
  7. Tomáš Taraba

„JP Morgan, jedna z najväčších bánk na svete, varuje európskych lídrov, že tie ich samozničujúce nápady vedia spôsobiť vyletenie ceny ropy ešte o asi 200%. Tí totiž na samite G7 prišli s tým najzúfalejším nápadom, ktorý odzrkadľuje, že nevedia si rady s tým, čo doposiaľ pokazili v oblasti nárastu cien. Najnovšie navrhli, aby bol uvalený cenový strop na ruskú ropu. Základná ekonomická poučka hovorí, že uvalenie cenového stropu vedie k zníženiu dodávok a nedostatku,“ píše Taraba.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba ostro o lídroch G7: Takto hlúpu generáciu politikov Európa za posledných 100 rokov zrejme nemala!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php