tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Jozef Hambálek počas rozhovoru pre eReport.
Jozef Hambálek počas rozhovoru pre eReport. Foto: eReport

EXKLUZÍVNE VIDEO Štát mu zhabal všetko! Hambálek z Nočných vlkov: Zlikvidovali 20 rodín

„Byť na sankčnom zozname znamená, že sa ráno zobudíte v zlom sne,“ hovorí v rozhovore moderátorovi Rasťovi Ekkertovi v rámci nášho formátu Bez cenzúry o svojej skúsenosti s postupom Európskej únie a slovenských silových zložiek Jozef Hambálek – občan, podnikateľ a motorkár, ktorému štát podľa jeho vlastných slov zobral úplne všetko. Ocitol sa pri tom ako jediný občan EÚ na sankčnom zozname ako fyzická osoba, čo negatívne ovplyvnilo život nie len jemu, ale aj 20 rodinám jeho zamestnancov, ktorých nemá z čoho vyplácať a ktorí v súčasnosti nemajú z čoho živiť svoje rodiny. Na zozname sa mal ocitnúť kvôli spolupráci a aktivitám motorkárskeho klubu Noční vlci, aj keď tvrdí, že mu dodnes orgány štátnej moci riadnej neodôvodnili svoje kroky proti jeho osobe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
  2. Poslanec NR SR Ľuboš Blaha (SMER-SD).
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Na snímke žatva pšenice na poli neďaleko obce Michaľany v okrese Trebišov 9. júla 2022.
  5. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  6. Vlajka Európskej únie, ilustračné foto

Vzhľadom na to, že postup štátu voči nemu bol naozaj tvrdý, s ním odmietajú spolupracovať už aj jeho obchodní partneri. „Všetko mi kvázi zabavili a banky a lízingovky, ktoré so mnou podnikali, jedného dňa odstúpili od všetkých zmlúv,“ tvrdí Hambálek, ktorý sa zároveň pýta, či sú kroky proti nemu politickou objednávkou vlády premiéra Eduarda Hegera (OĽANO): „Bola to politická objednávka tohto štátu voči mojej osobe?“ Hambálek musí hľadať dnes v Kyjeve dokonca aj podporu pre myšlienku vycestovania do Českej republiky. „Ja sa mám v Kyjeve, alebo na Ukrajine pýtať, či mám vycestovať do Čiech?,“ neveriacky sa pýta.

Nemá žiadne informácie

Aj napriek rozsiahlym obvineniam, prítomnosti na sankčnom zozname a tvrdým krokom štátu voči jeho osobe nemá Hambálek dodnes presné informácie, čo sa vlastne deje. „Nemám žiadnu informáciu od toho, kto toto politicky zosnoval, že som na sankčnom zozname,“ tvrdí.

Jeho firma pri tom v súčasnosti nemôže poskytovať služby svojim klientom v oblasti motorizmu, lebo ju odpojili prakticky od všetkých zdrojov – či už finančných, alebo energetických. „Dnešným dňom mi odpojili firmu od prúdu, od elektriky a asi aj od plynu, to som ešte nezistil,“ podáva svedectvo podnikateľ.

Sám seba pokladá za slovenského patriota

Hambálek pri tom sám o sebe tvrdí, že jeho aktivity nikdy nesmerovali k extrémistickým myšlienkam a že nikdy nepodporoval zabíjanie ľudí na Ukrajine, ktoré mu naopak prekáža. „Ja vojnu nepropaguje a nikdy nebudem. Naopak, budem vzdávať úctu tým, ktorí zomreli za to, že niečomu verili,“ skonštatoval. Jeho ideologické aktivity nepovažuje za proruské, ale za prejavy vlastenectva: „Ja som slovenský patriot.“

Nočnými vlkmi vraj platený nie je

Aj keď Hambálek netají, že patrí k Nočným vlkom, zdôrazňuje však, že jeho aktivity sa spájajú predovšetkým s podporovateľmi Nočných vlkov na Slovensku a v Českej republike. Ak niekto tvrdí, že je platený za propagáciu Ruska, berie to ako hrubú urážku, lebo on a jeho motorkársky kolegovia vraj do svojich aktivít investujú vlastné prostriedky a ich pôsobenie je realizované predovšetkým na dobrovoľnej báze.

Rasťo Ekkert (vpravo) počas rozhovoru s Jozefom Hambálekom. – Foto: tv.ereport.sk

Na začiatku vojny mal dokonca pomáhať ukrajinským utečencom na hraniciach a to, podobne ako všetci dobrovoľníci, úplne zadarmo. Pre moderátora Rasťa Ekkerta uviedol, že na hraniciach strávil tri dni a tri noci.

V našom exkluzívnom rozhovore, v ktorom Hambáleka vyspovedal Rasťo Ekkert, sa taktiež dozviete:

Kto je Jozef Hambálek, v čom podniká a prečo prišiel o všetko?

Ako sám seba ideologicky definuje?

Aký je jeho pohľad na vojnu?

Ako fungujú motorkárske kluby na svete?

Čo vie o Nočných vlkoch? Je to len o vzdávaní úcty padlým v 2. svetovej vojne? A aké sú aktivity slovenských Nočných vlkov?

Sledujú ho tajné služby?

Za akých okolností sa stretol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom?

Zdroj: tv.ereport.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE VIDEO Štát mu zhabal všetko! Hambálek z Nočných vlkov: Zlikvidovali 20 rodín

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku