eReport.sk
Tomáš Taraba
Tomáš Taraba. Foto: tasr

VIDEO Taraba otvorene: Slovensko stráca potravinovú sebestačnosť, agrobaróni musia skončiť!

Opozičný poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a predseda mimoparlamentnej strany ŽIVOT-NS Tomáš Taraba vo svojom príspevku na sociálnej sieti ostro nekompetentnosť súčasnej vlády v oblasti poľnohospodárstva. Podľa opozičníka sa Slovensko prepadlo o ďalšie stvoky miliónov eur v potravinovej sebestačnosti.

Slovenské poľnohospodárstvo prepadlo o ďalších 400 miliónov v potravinovej sebestačnosti. Nastal čas narobiť poriadky s agrobarónmi, ktorí si poprenajímali pozemky a nič na nich nepestujú, právo naopak. Zabrali pozemky, aby sa k nim nedostali drobní poľnohospodári a berú len dotácie.“

SPF má povinnosť konať

SPF musí mať nie právo, ale zákonnú povinnosť všetky takéto zmluvy vypovedať a žiadať penalizácie za znehodnotenie pôdy. Rovnako je potrebné jasne zadefinovať, že deklarovať slovenský pôvod poľnohospodárskej produkcie ak ide o produkciu z dovozu, bude trestným činom. Toto likviduje poctivých producentov,“ hovorí Taraba.

Zdroj: fb/tomastaraba

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovná prestrelka medzi Tarabom a Kičom! Michal Kiča, bývalý štátny tajomník na MŽP, na Facebooku kritizoval Rudolfa Huliaka aj Tomáša Tarabu.
  2. Na snímke žatva pšenice na poli neďaleko obce Michaľany v okrese Trebišov 9. júla 2022.
  3. víno, poháre, vinica, vinobranie

Návrh predloží na schôdzu

Na septembrovú schôdzu som pripravil komplexné zmeny a chcem veriť, že sa postavia poslanci za slovenských poctivých producentov,“ uviedol opozičný politik vo videu na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Taraba otvorene: Slovensko stráca potravinovú sebestačnosť, agrobaróni musia skončiť!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre