eReport.sk
Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO). Foto: tasr

Je neschopný, nekompetentný a hlúpy! Republika ide odvolávať Budaja, pridal sa aj Smer

Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR okolo Miroslava Suju podali návrh na odvolanie ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO) z funkcie. Informovali o tom Suja s predsedom mimoparlamentnej Republiky Milanom Uhríkom.

Návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze spolu s nezaradenými poslancami z Republiky podpísali podľa slov Suju aj poslanci Smeru-SD. Ministrovi vyčítajú viacero vecí, okrem iného zlyhanie pri manažmente v oblasti medveďa hnedého.

„Povedal, že medvede sú vegetariáni“

„Prichádzame s návrhom na odvolanie vegetariána ministra Budaja. Je neschopný, nekompetentný a hlúpy, čo dokázal, keď povedal, že medvede sú vegetariáni, čím poukázal na to, že má nedostatky v učive základnej školy,“ skonštatoval Uhrík. Poukázal na nárast stretov ľudí s medveďmi a na ohrozenie ľudí na vidieku.

Nebudem ďalej čakať na to, ako medveď zabije prvú mamičku s dieťaťom na bežnej prechádzke.

Poslanec Patrick Linhart (Sme rodina).

Suja dodal, že Budaj podľa nich nezlyhal len pri vedení envirorezortu. Vyčítal mu viacero vecí. „Jeho najväčšie zlyhanie je manažment medveďa hnedého, ktorý minister Budaj absolútne nezvládol,“ podčiarkol Suja.

Ministra kritizuje aj koaličný poslanec zo Sme rodina

V zmysle rokovacieho poriadku musí predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolať schôdzu do siedmich dní od podania návrhu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  2. Na kombosnímke zľava Juraj Blanár a Ján Budaj.
  3. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
  4. Nezaradený poslanec Milan Mazurek (Republika).
  5. Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022.
  6. Na kombosnímke zľava Ján Budaj a Peter Weiss.
  7. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.

Budaja v súvislosti s medveďmi kritizuje aj koaličný poslanec Patrick Linhart (Sme rodina). Požiadal Výbor NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie o urýchlený poslanecký prieskum, prítomnosť ministra a okamžité zvládnutie situácie s premnoženým medveďom hnedým.

„Pokiaľ minister Budaj neprijme okamžité opatrenia na ochranu obyvateľstva pred premnoženými medveďmi, na podpisovej listine o jeho odvolaní spoločne s opozičnými poslancami môže figurovať aj môj podpis. Nebudem ďalej čakať na to, ako medveď zabije prvú mamičku s dieťaťom na bežnej prechádzke,“ uviedol s tým, že nepreferuje bezhlavý odstrel a komerčnú redukciu medveďov, ale monitorovanie a následnú elimináciu problémových jedincov. Žiada posilnenie monitorovacích zásahových tímov a riešenie problému.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Je neschopný, nekompetentný a hlúpy! Republika ide odvolávať Budaja, pridal sa aj Smer

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti