eReport.sk
Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Budaj reaguje na ostré slová Kollára: Chcem osobne hovoriť so šéfom parlamentu!

Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) sa chce stretnúť s predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina), aby spoločne vyriešili problém medveďov. Napísal mu aj list. Kollár víta podanú ruku šéfa envirorezortu. „Je to vážna vec a som rád, že si to uvedomuje aj minister,“ povedal pre TASR.

Budaj sa chce stretnúť s Kollárom

Kollár chce problém s medveďmi riešiť ich reguláciou. Mohol by to podľa neho robiť štát a nemusel by sa robiť odstrel prostredníctvom povoleniek. „Ja nepotrebujem podporovať poľovníctvo alebo strieľanie medveďov zo zábavy. Musíme regulovať stav, počty medveďa. Regulácia každý rok,“ skonštatoval šéf parlamentu.

K ostrému odkazu sa nevyjadril

Budaj nechcel komentovať odkazy Kollára o tom, že by ho nepodporil pri prípadnom odvolávaní. Kollár tiež uviedol, že Budaj nesie politickú zodpovednosť za stav s medveďmi. „Ja dodržiavam zákony. Ak to je negatívna politická zodpovednosť, rád ho presvedčím o tom, že nekonáme nič, čo by sme zanedbali alebo že sme nič nezanedbali,“ reagoval minister.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  2. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).

Ak Kollár vidí problém v tom, že sa na odstrel medveďov nevydávajú povolenky, zajtra ich začne ministerstvo vydávať, tvrdí Budaj. Zároveň však v tejto súvislosti poukázal, že slovenské súdy by ich zrušili. Urobili tak aj za pôsobenia ministra Lászlóa Sólymosa (Most-Híd). „Všetci vedia, že je to nelegálne,“ podotkol šéf envirorezortu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Budaj reaguje na ostré slová Kollára: Chcem osobne hovoriť so šéfom parlamentu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti