eReport.sk
Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.
Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga. Foto: tasr

Šeliga sa zastal ministra OĽANO: Za toto nemôže Jano Budaj, že po horách na Slovensku chodia medvede

V koalícii sa rokuje o zvýšení platov učiteľov, zdravotníkov, ošetrovateľov a všetkých ľudí vo verejnej správe o desať percent. Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) verí, že sa táto otázka podarí vyriešiť do septembra. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy. Opozičný poslanec Richard Takáč (Smer-SD) vyčíta vláde nedostatočnú pomoc a neprinášanie riešení.

Poslanci sa zhodli, že aby sa mohlo pomôcť ľuďom, treba zvýšiť niektoré dane. „Je úplne legitímne sa baviť o hazarde, liehu,“ myslí si Šeliga. Pripúšťa však aj zníženie niektorých daní. Spomenul aj návrh koaličnej SaS na zrušenie koncesionárskych poplatkov, sám však takúto ambíciu nemá. Takáč navrhuje napríklad zvýšenie daní pre bohaté firmy.

„Nemôžeme baviť o tom, že tu niekomu ide o rodinu“

Pri vetovanom tzv. prorodinnom balíčku je Šeliga za vyhovenie pripomienkam prezidentky Zuzany Čaputovej. Vidí priestor na ďalšie rokovanie napríklad o tzv. krúžkovnom. „Ak chce dnes Igor Matovič (minister financií, OĽANO) prelamovať veto a vie, že na to nemá hlasy, už sa nemôžeme baviť o tom, že tu niekomu ide o rodinu. Je to len politický súboj,“ komentoval. Má výhrady k prelamovaniu veta s pomocou politikov označovaných za fašistov. V rámci pomoci chce navrhnúť aj dávku pre seniorov v decembri.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  2. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  4. Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022.
  5. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.

Takáč hovorí, že vetovaná pomoc nie je žiadna pomoc. Upozornil, že ovplyvní príjmy samospráv. Niektoré podľa neho môžu mať problém zostaviť rozpočet a hovoria o zvyšovaní daní.

Takáč hovorí o totálnom zlyhaní enviroministra

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) podľa Šeligu pravdepodobne nebude odvolaný, má podporu koalície. Za bizarný považuje návrh na koniec šéfa envirorezortu Jána Budaja (OĽANO) pre situáciu s medveďmi.

„Je to bizarné. Medvede, samozrejme, treba regulovať. Ľudia sa niektorí objektívne cítia nie úplne v bezpečí. Ale za toto naozaj nemôže Jano Budaj, že po horách na Slovensku chodia medvede,“ reagoval Šeliga na otázku, či minister Budaj zlyhal v manažmente medveďa.

Takáč to naopak vidí ako totálne zlyhanie. Zároveň upozornil, že dôvodmi odvolávania nie sú iba medvede.

Šeliga o drahých palivách: Štát nevie zastropovať ceny

Šeliga momentálne nevidí ani dôvod na odvolanie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO). Referendum, ktoré chce iniciovať Smer-SD prostredníctvom petičnej akcie, by podľa Šeligu mala dať prezidentka Zuzana Čaputová na Ústavný súd SR. Takáč odmieta, že by otázky boli protiústavné. Aktuálna vláda by podľa neho mala skončiť.

V súvislosti s vysokými cenami palív Šeliga tvrdí, že štát nevie zastropovať ceny. Cestu vidí v regulácii. Takáč považuje za základný problém vysokých cien palív či plynu sankcie proti Rusku. Slovensko ich podľa neho malo vetovať.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga sa zastal ministra OĽANO: Za toto nemôže Jano Budaj, že po horách na Slovensku chodia medvede

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti