eReport.sk
Ján Budaj, foto: tasr

Zúrivý medveď dokaličil záchranára na Donovaloch: DRSNÝ odkaz Kollára Budajovi!

Útokov medveďov na ľudí sa v poslednej dobe objavuje čoraz viac. Horská záchranná služba zverejnila príspevok na sociálnej sieti, v ktorom hovorí o ďalšom nešťastí. Tentoraz si medveď za obeť vybral člena záchrannej služby na Donovaloch, ktorý len o chlp unikol smrti.

Dlhodobo na problém so šelmou poukazuje aj šéf parlamentu a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý ostro kritizuje ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO).

Ostrá reakcia Kollára

Budaj sa poriadne sekol, keď poplietol základný fakt o medveďoch. K výroku došlo pred pár dňami počas relácie NaTelo, kde minister odpovedal na otázku, dokedy budú medvede zabíjať ľudí. Budaj to označil za nezmysel. „Medvede nezabíjajú ľudí, sú to vegetariáni. A ak sa stane nehoda, určite je zriedkavejšia, než majú poľovníci sami medzi sebou,“ dodal šéf rezortu životného prostredia. Všetkému je však skutočnosti inak. Medvede sú všežravé a opäť sa stalo to, že pre nejakú príčinu napadli človeka.

Foto: fb/horskazachrannasluzba

K incidentu sa vyjadril aj šéf Národnej rady Boris Kollár, ktorý Budajovi posiela naozaj ostrý odkaz: „Pán minister Budaj aj tento medveď si pomýlil záchranára s mrkvou či kalerábom? Dokedy budete otáľať ? Kým vegetariáni zabijú prvé dieťa? Poprípade aj s jeho mamou?,“ uvádza politik na sociálnej sieti.

Foto: fb/boriskollar

Budaj stráca podporu koaličného partnera

„Je to vaša priama zodpovednosť a za tento stav či skôr nič nerobenie nesiete aj priamu politickú zodpovednosť a ak k takému niečomu príde verte mi ze vás nebudeme držať,“ dopĺňa šéf parlamentu Boris Kollár na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Ján Budaj a Peter Weiss.
  2. Eduard Heger
  3. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).

Protest zástupcov samospráv

Zástupcovia samospráv, kde je problémom pravé premnožené množstvo medveďov v stredu protestovali pred sídlom Štátnej ochrany prírody SR v Banskej Bystrici. Žiadali odstúpenie ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO). „Nemienime ďalej čakať, kým sa niečo stane. Máme tu ďalšie dve zranenia, jedno pri Kremnici a jedno pri Prievidzi. My podľa ústavy musíme chrániť majetok svojich ľudí aj občanov a budeme za nich bojovať,“ uviedol Imrich Paľko. 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zúrivý medveď dokaličil záchranára na Donovaloch: DRSNÝ odkaz Kollára Budajovi!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti