eReport.sk
Horskí záchranári nakladajú muža napadnutého medveďom do sanitky.
Horskí záchranári, foto:tasr

FOTO Horskí záchranári: Medveď napadol muža (38), dohrýzol mu celé telo! POZOR, citlivé zábery


VALČA – Na značenom turistickom chodníku v Malej Fatre v blízkosti Valčianskej Javoriny mal v stredu medveď napadnúť 38-ročného muža. Horskí záchranári ho ošetrili a transportovali do Valče v okrese Martin, kde ho odovzdali privolanej posádke RLP. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na svojej internetovej stránke.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pestovať mrkvu pre vegánskych medveďov
  2. Budaj, ktorý bol ministrom Matovičovej vlády a dostal sa do politiky cez kandidátku Igora Matoviča si myslí, že nová vláda pod vedením R. Fica na upevnenie svojej moci používa populizmus a lži.
  3. Na snímke Kežmarský štít, ktorý sa stal pre jedného z turistov osudným.
  4. V Malej Fatre neďaleko sedla Vrchpodžiar skonal 67-ročný muž

Medveď mal podľa HZS napadnúť muža počas behu. Prvýkrát mu mal zaútočiť na tvár a hlavu, následne mal k ležiacemu mužovi prísť ešte dvakrát a pohrýzť mu celé telo, ruky, nohy aj trup.

Do nemocnice ho transportovali pri vedomí

Zásah zdravotných záchranárov potvrdila pre TASR hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. „Na tiesňovej linke 155 sme prijali volanie o pomoc pre muža, ktorého údajne napadol medveď. Po príjazde na miesto zásahu ho záchranári prevzali od kolegov z HZS a ošetrili ho. Utrpel viaceré poranenia. Do nemocnice ho transportovali pri vedomí,“ uviedla Krčová.

FOTO Len pre silné povahy, zábery na muža, ktorého napadol medveď

Zdroj: hzs.sk/

 „Medvede nezabíjajú ľudí, sú to vegetariáni. A ak sa stane nehoda, určite je zriedkavejšia, než majú poľovníci sami medzi sebou,“ vyhlásil ešte začiatkom júna v TV Markíza 70-ročný minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO). Šéf enirorezotu to uviedol v reakcii na divácku otázku, že dokedy budú medvede na Slovensku zabíjať ľudí. Budaj navyše, aj samotnú otázku občana označil za nezmyselnú. Ako sa ukazuje, medvede u nás naďalej ohrozujú ľudí. A napriek tomu, že ich jedálniček tvorí prevažne rastlinná strava rozhodne nie sú vegetariánmi. Sú rovnako ako človek všežravcami a ide predovšetkým o dravcov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Horskí záchranári: Medveď napadol muža (38), dohrýzol mu celé telo! POZOR, citlivé zábery

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne