eReport.sk
Nezaradený poslanec Milan Mazurek (Republika).
Nezaradený poslanec Milan Mazurek (Republika). Foto: tasr

VIDEO Mazurek k Budajovi: Títo ľudia sú uletení od reality, sú to ekoteroristi a ochrancovia škodcov!

Odvolávanie ministra životného prostredia Jána Budaja v parlamente sa odohrávalo v už klasickom móde. Koalícia stála za ním, opozícia proti. Oba tábory vyťahovali argumenty, ktoré však tá druhá strana akosi nie a nie pochopiť.

Diskusia k návrhu na odvolanie ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO) bude dnes pokračovať až do prerokovania bodu. Poslanci o tom rozhodli všeobecným súhlasom. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) podľa TASR ozrejmil, že takúto požiadavku dostal z pléna. „Môže sa nám stať, že by sme rokovali možno do 14.30 h, možno do 15.00 h,“ uviedol Kollár.

Navrhovateľom vraj nejde o ochranu záujmu občanov

Do diskusie je ústne prihlásených ešte niekoľko rečníkov. Okrem nich môžu v rozprave kedykoľvek vystúpiť spravodajca i navrhovateľ. Ústne prihlásení rečníci majú podľa rokovacieho poriadku čas na vystúpenie najviac desať minút. Poslanci môžu reagovať faktickými poznámkami, jedna môže trvať najviac dve minúty.

Ľudia sa na vidieku boja ísť do lesa či deti púšťať hrať sa nieže do prírody, ale aj na dvor, či na vlastnú terasu.

Miroslav Suja, poslanec NRSR, člen hnutia Republika

Počas dnešného dňa zatiaľ vystúpili v diskusii najmä opoziční poslanci, ktorí podporili návrh na vyslovenie nedôvery Budajovi. V diskusii vystupuje najmä Miroslav Suja (nezaradený) ako navrhovateľ. „Ľudia sa na vidieku boja ísť do lesa či deti púšťať hrať sa nieže do prírody, ale aj na dvor, či na vlastnú terasu. Sú jednoducho v traume,“ povedal okrem iného Suja z hnutia Republika.

Zľava poslanci Národnej rady (NR) SR Milan Mazurek a Miroslav Suja (nezaradení) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022. – Foto: tasr

Jeho názor podporil i jeho stranícky kolega Milan Mazurek. „Títo ľudia sú uletení od reality, sú to doslova ekoteroristi a ochrancovia škodcov. Títo ľudia nikdy nepomôžu k zlepšeniu života ľudí na vidieku,“ vytiahol ťažší kaliber.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  2. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022.

Na druhej strane barikády stál poslanec Vladimír Zajačik, ktorý stál za rezortným ministrom.

„Navrhovateľom nejde o ochranu verejného záujmu občanov. Hlavný a najdôležitejší cieľ tejto histerickej kampane je škodiť a ničiť. Napádať túto vládu akýmkoľvek spôsobom podľa princípu – čím horšie, tým lepšie!“ Odvolávaný minister Ján Budaj, ktorého rečnícky čas obmedzený nie je, vystupuje v pléne v týchto chvíľach. Podľa jeho slov je jeho odvolávanie absurdné.

VIDEO Mazurek ma Budaja za ekoteroristu. Benčík pripomenul, že Suja je poľovník

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Mazurek k Budajovi: Títo ľudia sú uletení od reality, sú to ekoteroristi a ochrancovia škodcov!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti