eReport.sk
Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022.
Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022. Foto: tasr

VIDEO Podpredseda Smeru Budajovi: Konáte v záujme tretieho sektora a navyše ste drzý!

Šéf envirorezortu Ján Budaj (OĽANO) je nekompetentný minister a nemá čo robiť na svojej stoličke. Vyhlásil to poslanec Národnej rady (NR) SR Richard Takáč (Smer-SD) počas diskusie k návrhu na vyslovenie nedôvery ministrovi. Kritizoval aj Budajovo správanie, označil ho za drzého. Odvolávať ho chcú preto, lebo nezvláda svoju funkciu. Takáč tvrdí, že minister je riadený tretím sektorom a mimovládnymi organizáciami.

„Pri manažovaní medveďa hnedého ohrozujete hlavne zdravie ľudí a životy,“ adresoval Takáč ministrovi životného prostredia. Poukázal na nárast stretov ľudí s medveďmi, na zranenia i úmrtie. Pripomenul premnoženie tejto šelmy na Slovensku. Hovorí o dôsledku nečinnosti za posledné roky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister životného prostredia SR Ján Budaj (OĽaNO).
  2. Nezaradený poslanec Milan Mazurek (Republika).
  3. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.

Podotkol pritom, že Budaj je už dva roky ministrom a nemôže sa vyhovárať na predchádzajúce vlády. „Sú určité lokality, kde medveď hnedý patrí, sú lokality, kde nepatrí,“ povedal Takáč s tým, že podľa toho treba situáciu riešiť. Okrem poriadneho sčítania vidí aj potrebu ďalších krokov.

Podpredseda SMERu-SD Richard Takáč.

Podpredseda SMERu-SD Richard Takáč. – Foto: tasr

Vyčítal ministrovi viaceré zlyhania, napríklad schválenie novely zákona o ochrane prírody, presun správy štátnych lesov pod ochranu prírody. Aj v tejto oblasti podľa Takáča koná Budaj v záujme tretieho sektora. Poslanec vyčíta ministrovi aj situáciu s budovaním kanalizácií a čerpaním eurofondov.

Na Suju koaličníci pokrikovali, musel zasiahnuť Grendel

Poslanci Národnej rady (NR) SR začali mimoriadnu schôdzu už vo štvrtok (23.6.) večer. Opozícia chce na nej odvolávať ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽANO). Vyčíta mu, že nezvláda manažovanie situácie s medveďom hnedým. Schôdzu iniciovali nezaradení poslanci okolo Miroslava Suju. Okrem nich návrh podpísali poslanci Smeru-SD.

Poslanec NR SR Miroslav Suja (nezaradený) stojí za rečníckym pultom počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave vo štvrtok 23. júna 2022. – Foto: tasr

Práve poslanec Suja mal problém spoza rečníckeho pultu predniesť ako predkladateľ svoj návrh na odvolávanie enviromistra, keďže koaliční poslanci na neho pokrikovali z poslaneckých lavíc. Situáciu zachytáva pripojené video.

VIDEO Gábor Grendel musel napomínať koaličných poslancov pri prejave Miroslava

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Podpredseda Smeru Budajovi: Konáte v záujme tretieho sektora a navyše ste drzý!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti