eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

Vláda v bode mrazu? „Trápkovia,“ hovorí Matovič o SaS, Bittó Cigániková reaguje jeho karikatúrou!

Fico nebol vydaný do väzby, Kaliňák bol z nej prepustený, SaS žiada odchod Kollára, Kollár hovorí o červených čiarach, OĽANO obviňuje SaS a SaS obviňuje OĽANO. Ďalším bodom vytvárajúcim spory v koalícii je forma pomoci občanom počas pretrvávajúcej hospodárskej a jasne začínajúcej energetickej krízy. Minister financií Igor Matovič (OĽANO) to opäť dotiahol k verejným urážkam koaličného partnera SaS, poslankyňa Janka Bittó Cigániková (SaS) pre zmenu zdieľa zosmiešňujúcu karikatúru Matoviča – Jánošíka, ktorý vraj „chudobným vzal, bohatým dal“.

„Práve som sa dozvedel, že ak zvýšime pomoc rodinám o 1,3 miliardy eur ročne, tak im vlastne ublížime. Tvrdia, že pomoc rodinám je inflačná, zvýši ceny a tak rodinám vlastne ublížime. Hmm, tak touto “logikou”, by sme urobili zrejme najlepšie, aby sme rodinám nič nedávali, a práve naopak, asi by sme im mali zobrať, aby advokáti bohatých boli spokojní. Trápkovia. Rodina pre nich nie je hodnotou, deti sú len na príťaž a solidarita je nechať núdzneho v štichu, veď je slobodný, sám sa rozhodol! Nechutné. Asociálne. S EQ=0,“ prudko zaútočil v piatok Matovič na SaS.

Bittó Cigániková sa snaží vysvetliť postoj SaS

Okrem karikatúry Matoviča od mládežníckej organizácie SaS „Mladí Saskári“ sa však Bittó Cigániková rozhodla uviesť konkrétne dôvody, pre ktoré je postoj SaS voči formy pomoci, ktorú navrhuje OĽANO, odmietavý.

Foto: Fb/mladisaskari

„Daňový bonus na dieťa pre extrémne chudobnú rodinu so štyrmi deťmi klesne z dnešných 181,48 € na 93,67 €. Daňový bonus na dieťa pre bohatú rodinu so štyrmi deťmi stúpne z dnešných 181,48 € na 400 €. Táto rodina si polepší o 218,52 €. Pre všetkých chcem zdôrazniť, že toto je konštruktívna kritika na základe dát, ktoré máme (a nie je ich veľa), ktorá je z našej strany konzistentná,“ uvádza poslankyňa.

Foto: Fb/jankabittociganikova

Vadia jej urážky zo strany Matoviča

Temperamentná poslankyňa si samozrejme všimla spôsob, akým s nimi a o nich komunikuje koaličný partner SaS OĽANO a jeho líder Matovič. „Pozrite si, ako s nami naopak „diskutujú“ kolegovia z OĽaNO – osobné útoky, urážky, nadávky. Tlačovky o tom, že Sulík je zlý, že Viskupič je sociálny netvor. Ako častujú mňa, je zbytočné pripomínať,“ dodala k celej situácii.

Otázne však je, ako sa má cítiť bežný občan, ktorý tieto koaličné škriepky, prebiehajúce medzi stranami, ale aj v stranách, momentálne sleduje. Pri inom štáte by to možno bolo na popcorn, no keďže ide o pomoc v ťažších hospodárskych časov, istým skupinám obyvateľov oprávnene do smiechu veľmi nie je.

Foto: Fb/IgorMatovic

Bude vás zaujímať:

  1. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorí 10. mája 2022 v Kyjeve.
  2. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
  3. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda v bode mrazu? „Trápkovia,“ hovorí Matovič o SaS, Bittó Cigániková reaguje jeho karikatúrou!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti