eReport.sk
Igor Matovič podľa Petra Pellegriniho rozhadzuje miliardu eur hore-dolu bez dohôd, prepočtov, podkladov a dát. Foto: tasr - Martin Baumann

VIDEO Matovič rozhadzuje miliardu eur hore-dolu bez prepočtov, podkladov a dát, tvrdí Pellegrini

BRATISLAVA – Slovensko sa zmieta v drahote aká tu zrejme ešte nebola. A vláda sa miesto pomoci ľuďom, ktorí sa prepadávajú do stále väčšej a väčšej chudoby, stále iba dohaduje, radí a „plánuje“. Prirodzene, opozícia túto „nepomoc“ mohutne kritizuje.

Rozhádané koaličné strany sa opäť vykašľali na ľudí, Hlas-SD navrhuje valorizáciu životného minima. Vyhlásil to expremiér a líder Hlasu-SD Peter Pellegrini, ktorý kritizoval pomery v koalícii v súvislosti s avizovanou pomocou rodinám z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO). Informuje o tom TASR.

Matovič sa nespráva ako demokratický politik

„Toto je celkom rozumný krok, ktorý by mohol zmiesť zo stola politické hádky, kde sa predháňajú, kto ako namixuje pomoc,“ povedal Pellegrini, ktorého strana predstavila návrh na mimoriadnu valorizáciu životného minima na úroveň 255 eur a kumulovaný nárast regulovaných cien za prvé tri mesiace bežného roka. Pellegrini spolu s Erikom Tomášom (Hlas-SD) podotkli, že ich návrh je odborne pripravený a vláda ho môže pokojne využiť. Okrem toho vyzvali kabinet, aby uistil dôchodcov, že aj v decembri dostanú príspevok, keďže 13. dôchodky im boli vyplatené skôr.

Zdroj: video:yt/hlasd

Na margo Matovičovho návrhu na pomoc rodinám Pellegrini poznamenal, že neboli predložené žiadne dáta. Minister podľa neho rozhadzuje miliardu eur hore-dolu bez dohôd, prepočtov, podkladov a dát, pričom sa nespráva ako demokratický politik. Pellegrini preto Matoviča a premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) vyzval, aby predložili dáta aj od Útvaru hodnoty za peniaze či Inštitútu finančnej politiky.

Bude vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  2. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  3. Na ilustračnej snímke fabrika na spracovanie ropy.

Avizoval, že pri hlasovaní o návrhu ministra financií v Národnej rade SR nebudú poslanci pôsobiaci v Hlase-SD suplovať koaličného partnera len preto, aby si Matovič presadzoval „svoje vlastné fantazmagórie“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič rozhadzuje miliardu eur hore-dolu bez prepočtov, podkladov a dát, tvrdí Pellegrini

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti