tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Igor Matovič, foto:tasr

OĽANO sa v komunálnych voľbách nebráni rôznym koalíciám, vylučuje však tieto strany!

Hnutie OĽANO vylučuje pri komunálnych voľbách spoluprácu so stranami Smer-SD, ĽSNS, mimoparlamentným Hlasom-SD, Republikou a „inými skorumpovanými či extrémistickými politickými zoskupeniami“. Chce tiež obhájiť post Eriky Jurinovej ako predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja a Jozefa Viskupiča ako šéfa Trnavského samosprávneho kraja. Líder OĽANO a vicepremiér Igor Matovič v rozhovore zároveň uviedol, že vie podporiť aj Petra Bročku v opätovnej kandidatúre na primátora Trnavy.

Matovičove hnutie chce obhájiť županov

„Máme záujem nielen obhájiť posty súčasných županov v Trnave a Žiline, ale s kvalitnými kandidátmi chceme zabojovať aj v iných krajoch. Rovnako budeme aktívne pristupovať k nomináciám na primátorov a starostov,“ skonštatoval Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia Dohody s partnermi pri postupe v komunálnych voľbách sa podľa OĽANO ešte len uzatvárajú, preto informovať o nich považujú za predčasné. Matovič tvrdí, že vytváranie spojenectiev nerieši a majú to na starosti iní ľudia v hnutí. Vie si predstaviť podporiť Bročku.

Podporiť plánuje súčasného primátora Trnavy

„Myslím si, že Peter Bročka je dobrý primátor, a keď ma niekto nepresvedčí, že by mohol byť lepší ako on, tak si myslím, že by sa patrilo podporiť jeho,“ dodal. V roku 2022 sa budú prvýkrát konať voľby do orgánov samospráv obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov v rovnakom čase. Voliči si teda budú v jeden deň vyberať starostov, respektíve primátorov, i predsedov samosprávnych krajov a poslancov jednotlivých zastupiteľstiev.

Bude vás zaujímať:

  1. Ilustračné foto
  2. vlajka Slovenskej republiky, zástava, Slovensko, štátnosť
  3. V popredí predseda SK 8 a Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.
  4. Primátor Trnavy Peter Bročka na pôde fakulty STU v Trnave


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

OĽANO sa v komunálnych voľbách nebráni rôznym koalíciám, vylučuje však tieto strany!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku