eReport.sk
Foto: tasr

Progresívci nebudú v komunálnych voľbách spolupracovať so Smerom. KDH vylučuje extrémistické strany

Mimoparlamentné hnutia KDH a Progresívne Slovensko (PS) odmietajú pred komunálnymi voľbami spoluprácu s extrémistickými kandidátmi či stranami. PS vylučuje konkrétne strany Smer-SD, Hlas-SD, ĽSNS i Republiku. Mimoparlamentná maďarská strana Aliancia chce postaviť vlastných kandidátov, zároveň tvrdí, že je otvorená spolupráci a partnerstvu na všetkých úrovniach vrátane komunálnej.

KDH vylúčilo extrémistické strany

„Pre spojené voľby 2022 vylučujeme spoluprácu s tými politickými stranami a kandidátmi, ktorí sú spájaní s extrémizmom, xenofóbiou či potláčaním základných ľudských práv a slobôd, ako aj s tými, ktorí sú zodpovední za nehorázne zneužívanie moci,“ skonštatovala pre hovorkyňa KDH Lenka Halamová. Rokovania o kandidátoch a spoluprácach pre spojené komunálne a regionálne voľby sú podľa nej v rukách miestnych štruktúr hnutia.

KDH chce vstupovať do koalícii s hodnotovo blízkymi stranami

„Cieľom KDH je vstupovať do koalícií s hodnotovo blízkymi, overenými a na demokratických princípoch fungujúcimi stranami,“ doplnila. PS si podľa slov šéfky hnutia Ireny Bihariovej vytýčilo červené čiary.„Sú nimi pre nás fašistické strany ĽSNS a Republika a opozičné subjekty Smer a Hlas. Okrem týchto subjektov sme pripravení rozprávať sa s každým, kto má úprimný záujem pomôcť svojmu kraju, mestu alebo obci,“ uviedla.

Bude vás zaujímať:

  1. Emeritný sudca Ján Drgonec, odborník na Ústavné právo
  2. Sprava Peter Pellegrini a Richard Raši.

Alianca preferuje samostatnosť

Aliancia je podľa hovorkyne Kláry Magdeme „dostatočne silnou, kompetentnou a schopnou stranou, aby vo vybraných vyšších územných celkoch šla do volieb samostatne“. Mimoparlamentná SNS tvrdí, že najväčšie prieniky voličov má so Smerom-SD, Hlasom-SD a KDH. „Keďže máme prienik programov, je to podobné aj v komunálnych voľbách,“ skonštatovala hovorkyňa Zuzana Škopcová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Progresívci nebudú v komunálnych voľbách spolupracovať so Smerom. KDH vylučuje extrémistické strany

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php