tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan, nominant OĽANO
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan, nominant OĽANO. Zdroj: tasr

Ďalšia kauza u ministra Vlčana: Štátne lesy fiktívne zamestnali syna šéfky služobného úradu rezortu!

Študenti to mávajú na vysokej škole náročné. Zarobiť si na ubytovanie a stravu je pre mnohých z nich neľahké. Zdá sa však, že pokiaľ ste zhodou náhod synom šéfky služobného úradu na ministerstve pôdohospodárstva Zuzany Nouzovskej, Štátne lesy pre vás nemajú problém nájsť voľné miesto vo svojom zariadení.

Oto Nouzovský je študentom Fakulty muzických umení v Banskej Bystrici, konkrétne na odbore spev. Na rozdiel od svojich spolužiakov a iných banskobystrických študentov, ktorých je v meste naozaj veľa, si nemusí robiť veľa starostí s nákladmi na ubytovanie. Býva totižto v ubytovni štátnych lesov. Denník SME zisťoval bližšie okolnosti tohto prípadu.

Tretia najvyššie postavená osoba v rezorte

Nouzovská pri tom nie je žiadnym radovým zamestnancom ministerstva. Za ministra Jána Mičovského (nom. OĽANO) bola ešte generálnou riaditeľkou Národného poľnohospodárskeho a potravinového centra v Lužiankach pri Nitre. Nástupca Mičovského, minister Samuel Vlčan (OĽaNO), však Nouzovskú povýšil a stala sa šéfkou služobného úradu ministerstva, čím dosiahla kariérny skok až na tretiu najvyššiu pozíciu v rezorte.

Vraj mali voľné miesto

Ubytovňa sa bráni, že syna šéfky služobného úradu jej pracovníci ubytovali preto, lebo mali na ubytovni voľné miesto. Ak si však myslíte, že by takýto postup nebol možný len tak, máte pravdu. K tomuto prípadu sa v minulosti vyjadroval aj bývalý minister pôdohospodárstva Mičovský, ktorý postup štátnych lesov označil za neobvyklý.

Zamestnali ho fiktívne?

Podľa zistení denníka SME totižto štátne lesy syna jednej z najvyššie postavených osôb v rezorte pôdohospodárstva nielen ubytovali, no dokonca aj fiktívne zamestnali, aby sa tento postup zjednodušil. V skutočnosti by však Oto Nouzovský preukázateľne pre štátne lesy pracovať nemal.

„V zmluve s Nouzovským sa píše, že ubytovanie sa mu poskytuje ako zamestnancovi štátnych lesov. S miestom výkonu práce na generálnom riaditeľstve štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky,“ uvádza denník SME podľa zverejnenej zmluvy.

Hovorkyňa štátnych lesov Marína Debnárová uviedla, že Nouzovský nie je ich zamestnancom a zmluvu, ktorú majú s ním štátne lesy uzatvorenú pripisuje administratívnej chybe.

Platí tretinu oproti komerčným cenám

Za garzónku v Banskej Bystrici by bolo Oto nútený zaplatiť mesačnú sumu približne 300 eur, čo dozaista potvrdia aj mnohí jeho študentskí kolegovia z mesta. Za ubytovanie v zariadení štátnych lesov však platí len luxusnú, približne tretinovú sumu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) Samuel Vlčan (nominant OĽaNO).
  2. Z dotácií na ošípané je znepokojený aj premiér Heger
  3. Podpredseda Smeru Takáč zverejnil takúto fotokoláž: Zľava agrominister Vlčan a jeho predchodca Mičovský.
  4. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidiek Samuel Vlčan (nominant OĽANO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ďalšia kauza u ministra Vlčana: Štátne lesy fiktívne zamestnali syna šéfky služobného úradu rezortu!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku