eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽANO).
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Heger občanom: Neverte opozícii, že delíme ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných!

Nemocnice sú pred kolapsom, pľúcne ventilácie majú obsadené na 100 percent. Na sociálnej sieti to vo štvrtok uviedol predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).  

V súvislosti so zmenou COVID automatu, ktorý vo štvrtok schválila vláda, poznamenal, že bude len dočasný a podľa vývoja situácie sa opatrenia buď zmiernia, alebo ešte viac sprísnia. Poukázal na to, že nový COVID automat sprísňuje pravidlá najmä pre nezaočkovaných, ktorých je v nemocniciach drvivá väčšina – 80 percent.

Premiér: Zaočkovaní ľudia urobili všetko správne

„Vyčerpaní zdravotníci nás prosia, aby sme zasiahli, lebo nechcú viac rozhodovať o tom, koho napoja na pľúcnu ventiláciu a koho vystavia riziku smrti. Už máme na stole aj požiadavku na chladiarenský box pre mŕtvych,“ napísal premiér. Ďalším dôležitým faktom podľa Hegera je, že operácie a zákroky sa opätovne musia odkladať a ohrozené je zdravie každého občana.

Premiér tvrdí, že zaočkovaní ľudia urobili všetko správne. „Dali sa zaočkovať, aby ochránili svoje zdravie, zdravie svojej rodiny, zdravie svojich kolegov a známych, zdravie ekonomiky, odľahčili zdravotný systém a teraz doplácajú na plné oddelenia nezaočkovaných,“ uviedol.

Na zaočkovaných a nezaočkovaných rozdelil ľudí covid

Zdôraznil, že nemocnice sú pre všetkých, aj pre zaočkovaných, preto je potrebné rastúcu vlnu spomaliť. „Žiaľ, svojimi životmi na to doplácajú hlavne nezaočkovaní a sú obete tých, ktorí nemilosrdne zneužívajú pandémiu na politické ciele. Neverte opozícii, že delíme ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných. Na zaočkovaných a nezaočkovaných rozdelil ľudí COVID. My v skutočnosti obe skupiny chránime,“ dodal predseda vlády.

Zdroj: fb/premier.sr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO)
  2. Na snímke detský bazén v novej mestskej plavárni v Snine 5. mája 2021.
  3. Pracovníci RÚVZ Michalovce kontrolujú covidpas konzumujúceho zákazníka v prevádzke.
  4. Policajti kontrolujú vodičov, ktorí chcú opustiť rakúske mesto Wiener Neustadt v sobotu 13. marca 2021.
  5. Najväčšie poškodenie ľudského zdravia
  6. Radovan Sloboda (SaS).
  7. Robert Fico (Smer-SD)
  8. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).
  9. Minister obrany Jaroslav Naď a minister vnútra Roman Mikulec.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger občanom: Neverte opozícii, že delíme ľudí na zaočkovaných a nezaočkovaných!

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php