eReport.sk
Radovan Sloboda (SaS).
Radovan Sloboda (SaS). Foto: tasr

Saskár napadol OĽANO: Chvália sa svojimi poslancami, ale konajú presne opačne!

Zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19 sú trestaní aj pri športových podujatiach, myslí si poslanec parlamentu Radovan Sloboda (SaS). Pre zaočkovaných nemá byť podľa neho obmedzený vstup na štadióny. Kritizuje OĽANO, že má vo svojich radoch športovcov, no koná proti slovenskému športu. OĽANO uviedlo, že opatrenia reagujú na mimoriadne vážnu situáciu v nemocniciach. O ťažkej rane pre šport spôsobenej novými opatreniami hovorí aj mimoparlamentný Hlas-SD.

„Nerozumiem opatreniu vlády, prečo musíme trestať očkovaných,“ napísal Sloboda na sociálnej sieti. Tvrdí, že v okolitých krajinách je povolená 100-percentná kapacita pre očkovaných, zatiaľ čo na Slovensku to podľa neho nový COVID automat obmedzuje. „Toto rozhodnutie opäť pochováva šport na Slovensku. OĽANO sa chváli svojimi poslancami z radov športovcov, ale konajú presne opačne, proti slovenskému športu,“ vyhlásil.

OĽANO odkázalo na situáciu v Rakúsku

OĽANO reagovalo, že podobné opatrenia zavádza Rakúsko a mnoho iných krajín. „Žiaľ, stalo sa už nemilým zvykom, že v krízovej situácii koaličný partner napáda rozhodnutia vlastnej vlády, ako aj odporúčania odborníkov, a boli by sme radi, keby z tejto hry o rýchle percentá okamžite upustil. Súčasné opatrenia totiž reagujú na mimoriadne vážnu situáciu v nemocniciach a nevieme, kedy viac sa má dbať na ochranu verejného záujmu, ak nie teraz,“ uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu hnutia.

Tittel: Vláda oklamala slovenský šport

Člen predsedníctva Hlasu-SD Dušan Tittel sa obáva, že slovenský šport dostal zo strany vlády ťažkú ranu, z ktorej sa nebude ľahké vzchopiť. „Počas druhej vlny sme počúvali, že antigénový test je cesta na slobodu, a pred treťou vlnou sme zase počúvali, že očkovanie je cestou na slobodu. Výsledok? Vláda oklamala slovenský šport a de facto zavrela naše štadióny,“ uviedol v stanovisku strany.

Nové opatrenia reagujúce na zmenu COVID automatu majú platiť od pondelka (22. 11.).

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Rakúsko hranica kontroly
  2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  3. Eduard Heger (OĽaNO)
  4. Na snímke detský bazén v novej mestskej plavárni v Snine 5. mája 2021.
  5. Policajti kontrolujú vodičov, ktorí chcú opustiť rakúske mesto Wiener Neustadt v sobotu 13. marca 2021.
  6. Predseda klubu 500 Vladimír Soták.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Saskár napadol OĽANO: Chvália sa svojimi poslancami, ale konajú presne opačne!

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php