eReport.sk
Najväčšie poškodenie ľudského zdravia
Počas pandémie covidu sa očkovalo novo vyvinutými vakcínami doslova ako na páse. A to aj na Slovensku. Ilustračná snímka. Foto: tasr

Rezort zdravotníctva potvrdil slová Hegera: Na expertnej úrovni sa diskutuje o povinnom očkovaní

Povinné očkovanie vybraných skupín obyvateľstva proti ochoreniu COVID-19 je v niektorých krajinách už realitou. Diskusie o tejto téme sa uskutočňujú na expertnej úrovni už i na Slovensku. Potvrdila to hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Seniori sú najohrozenejšou skupinou s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19, čo dokazujú aj dáta z nemocníc. V súčasnosti stále nie je veľká časť z nich chránená vakcínou, čo vedie k zbytočným hospitalizáciám a k ešte zbytočnejším úmrtiam,“ zdôraznila Eliášová.

Pripomenula, že vakcinácia je najúčinnejšou ochranou pred ťažkým priebehom ochorenia. Podľa jej slov to potvrdzujú aj dáta z piatka 19. novembra, keď bolo na umelej pľúcnej ventilácii až 88,6 percenta pacientov nezaočkovaných.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) v sobotu uviedol, že o povinnom očkovaní pre seniorov aktuálne diskutuje s právnikmi či s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou. Zároveň nevylúčil aj plošné povinné očkovanie na Slovensku. Momentálne vedie diskusie o tom, či by boli tieto kroky v súlade s Ústavou SR. Uviedol to v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  2. Eduard Heger (OĽaNO)
  3. Poslanec NR SR za SaS Ondrej Dostál.
  4. Veronika Remišová v rovnošate skauta.
  5. Robert Fico na snímke z videa.
  6. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rezort zdravotníctva potvrdil slová Hegera: Na expertnej úrovni sa diskutuje o povinnom očkovaní

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php