eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD)
Robert Fico (Smer-SD). Foto: tasr

VIDEO Fico varuje vládu: Kto je tu blbec? Slovensko sa rúti do katastrofy!

Predseda sociálnych demokratov reagoval na štvrtkovú tlačovú besedu vlády, ktorá zavádza prísnejší covid automat. Doplatiť naň majú hlavne nezaočkovaní ľudia, pre ktorých sa zavádza lockdown a obmedzenie vstupu do niektorých obchodov, reštaurácií a na spoločenské podujatia.

Podľa Fica sú opatrenia, ktoré prijala vláda absolútne nelogické a nič neriešia. Poukázal na to, že podobnými rozhodnutiami členovia vlády asi sledujú len zvýšenie ziskov pre farmaceutické spoločnosti, ktoré vyrábajú vakcíny.

Fico opatreniam nerozumie, vysvetlil aj prečo

„Ak teda berieme na vedomie to, čo prijali alebo to, čo vieme, že prijali, pretože oni neboli schopní ani zopakovať na tlačovej konferencii, čo je obsahom opatrení, ktoré dnes vláda prijala. Vieme, že zrovnoprávnili očkovaných s tými, ktorí prekonali covid a dali úplne nabok nezaočkovaných s testom. V prípade nezaočkovaných povedali, že títo nebudú môcť chodiť do nákupných stredísk, nebudú môcť chodiť do obchodov, do kina, na hromadné stretnutia a toto všetko budú môcť robiť len zaočkovaní alebo tí, čo prekonali covid,“ konštatuje Fico pričom dodáva.

Tak buď som ja blbec, alebo je blbec niekto iný. Je pravda, že človek, ktorý je zaočkovaný, môže dostať covid? Je. Je pravda, že človek, ktorý je zaočkovaný, môže roznášať covid? Je. Kto je teda v danom okamihu najbezpečnejší? No ten, kto má dobrý test,“ povedal šéf Smeru.

Expremiér tvrdí, že vláda vidí iba jedno

Ak podľa Fica PCR test ukáže, že človek nie je infikovaný, mal by byť určite bezpečnejší ako očkovaný, ktorý môže chorobu roznášať. Vláda však podľa neho vidí iba jedno, aby sa ľudia očkovali, pričom to nie je samo osebe cesta von z pandémie.

Predseda opozičnej strany zopakoval, že postavenie toho, kto je zaočkovaný, kto prekonal covid a toho, kto má test, musí byť z hľadiska práva rovnaké. V opačnom prípade má ísť o segregáciu a protiústavnosť.

Covid sa podľa šéfa Smeru bude šíriť ďalej

Vláda podľa Fica opätovne neurobila nič s tým, čo Smer spomína už dlhší čas, teda aby sa štát začal starať o človeka od okamihu, keď bol pozitívne testovaný na covid. Dnes je to podľa neho totiž tak, že človek dostane od lekára potvrdenie, že má covid a pošlú ho domov, napospas osudu.

„Prečo od okamihu, ako zistíme, že je pozitívne testovaný, nedostane protokol od lekára, toto rob, tu máš všetky lieky zadarmo, podporné liečivá zadarmo a máš možnosť komunikovať s ambulantným lekárom o priebehu tvojej choroby. Výrazne by sa znížila miera zaťaženosti nemocníc, nehovoriac o zaťaženosti zdravotníckej techniky. To, čo dnes vláda prijala je úplne alogické. To, čo dnes vláda prijala bude smerovať k šíreniu covidu,“ uviedol Fico.

Melicher: Čelíme problému nezodpovedných očkovaných

Na tlačovej konferencii po boku straníckeho šéfa vystúpil aj najmladší člen predsedníctva Smeru Igor Melicher, ktorý opísal možné nástrahy a riziká, ktoré so sebou prinášajú opatrenia vlády v boji proti covidu.

Melicher povedal, že schválené opatrenia sa vymykajú tomu, čo odporúča Európsky parlament. Nie je podľa neho možné niekoho nútiť zaočkovať sa. Zavedenie trojtýždňového lockdown pre nezaočkovaných vraj bude znamenať obrovské ekonomické výpadky pre ekonomiku a hospodárstvo. Dnes sme podľa Melichera na Slovensku navyše svedkami fenoménu niečoho, čo sa volá „byť nezodpovedným očkovaným“. Je to však oficiálne povolené vládou, lebo títo ľudia nemusia ísť do karantény, nemusia si robiť testy, môžu chodiť na spoločenské a kultúrne podujatia.

„Nie som za to, aby sme rozdeľovali ľudí, naopak, národ je silný vtedy, keď je komunitný. Myslím si, že to, čo robí vláda dnes je to, že hádže zodpovednosť na ľudí, pretože aj tých 13 tisíc obetí covidu je na pleciach vlády. Dnes, keď nevedia, čo majú robiť, nútia ľudí do očkovania. Mohli sme to vidieť aj v stredu, keď boli v uliciach tisíce ľudí. Vláda vyzýva na to, že protesty sú prejavom niečoho, čo je proti demokracii a že sa tam stretávajú ľudia, ktorí potom šíria nákazu. Ľudia majú právo stretávať sa a to, v akých veľkých počtoch vychádzajú von do ulíc len znamená, ako sú nespokojní s touto vládou, ktorá ich segreguje a ktorá ich rozdeľuje,“ uzavrel I. Melicher.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nemecko, hranica, covid
  2. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  3. Policajti kontrolujú vodičov, ktorí chcú opustiť rakúske mesto Wiener Neustadt v sobotu 13. marca 2021.
  4. Čelní predstavitelia strany Smer-SD počas tlačovky.
  5. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).
  6. Minister obrany Jaroslav Naď a minister vnútra Roman Mikulec.
  7. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico varuje vládu: Kto je tu blbec? Slovensko sa rúti do katastrofy!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti