eReport.sk
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
Prezidentský kandidát a bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Foto: tasr

Oslavy SNP rozdelili politikov. Korčok sa bude sťažovať ruskému veľvyslancovi na Smer


Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR bude v utorok tlmočiť ruskému veľvyslancovi na Slovensku Igorovi Bratčikovi protest za to, že verejne podporil stranu Smer-SD. Na sociálnej sieti o tom informuje šéf slovenského rezortu diplomacie Ivan Korčok. Odsúdil zároveň rozhodnutie opozičnej strany pozvať ruského veľvyslanca na podujatie pri príležitosti 78. výročia SNP, ktoré Smer-SD zorganizoval v pondelok vo Zvolene. 

„Ruskému veľvyslancovi bude zajtra tlmočený protest za to, že verejne podporil stranu, ktorá otvorene spolupracuje s extrémistami, ktorí sa otvorene prihlásili k slovenskému štátu, nikdy sa nedištancovali od holokaustu a na oslavy SNP vyvesili čierne vlajky. Toto konanie ruského diplomata je absolútne proti základným zásadám nezasahovania zahraničného diplomata do vnútornej politiky na Slovensku,“ zdôraznil Korčok.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
  2. Na kombosnímke vľavo fotografia Ivana Korčoka, tak ako ju zverejnil poslanec OĽANO György Gyimesi (na snímke vpravo).
  3. Predseda vlády Eduard Heger
  4. Boris Kollár
  5. Na Ukrajine prebiehajú boje
  6. Oslavy SNP vo Zvolene, SNP, Smer-SD
  7. Múzeum SNP v Banskej Bystrici.

Voči pozvaniu ruského veľvyslanca na „politický míting pod rúškom SNP“ sa šéf slovenskej diplomacie ohradil a skritizoval tiež aplaudovanie jeho vystúpenia. Poukázal na to, že práve Rusko je krajinou, ktorá vedie vojnu na Ukrajine. „Je nehorázne, že smeráci sa ako jeden muž postavili za oficiálneho predstaviteľa štátu, ktorý vedie brutálnu vojnu proti nášmu susedovi, a pošliapali tak aj pamiatku tých, ktorí položili život za našu slobodu a bojovali na správnej strane v SNP,“ odkázal Korčok. 

Čestným hosťom osláv SNP vo Zvolene, ktoré usporiadal Smer-SD, bol aj ruský veľvyslanec na Slovensku Igor Bratčikov. Ako rečník vystúpil tiež zástupca bieloruskej ambasády. Líder Smeru Robert Fico ich prítomnosť odôvodnil tým, že pozývali zástupcov krajín bývalého ZSSR, ale aj krajín, ktoré SNP podporovali. Okrem spomínaných dvoch sa údajne ostatní za neúčasť ospravedlnili.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Oslavy SNP rozdelili politikov. Korčok sa bude sťažovať ruskému veľvyslancovi na Smer

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: