eReport.sk
Na kombosnímke vľavo fotografia Ivana Korčoka, tak ako ju zverejnil poslanec OĽANO György Gyimesi (na snímke vpravo).
Na kombosnímke vľavo Ivan Korčok, vpravo člen maďarskej strany Aliancia-Szövetség György Gyimesi. Foto: fb-gyimesi/tasr

Gyimesi tvrdo reaguje na Korčokovu kritiku Fica: Je to farizej, zobal mu z ruky!


Poslanec vládnej strany OĽANO György Gyimesi sa ostro pustil do ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (SaS) za to, že podľa neho „farizejsky“ kritizoval prítomnosť veľvyslanca Ruskej federácie Igora Bratčikova na pietnej spomienke SNP, ktorú organizovala opozičná strana Smer-SD vo Zvolene. Korčok podľa neho roky verne slúžil opozičnému lídrovi Robertovi Ficovi (Smer-SD), pri čom mu vraj „doslova zobal z ruky“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  2. Robert Fico na snímke z videa.
  3. Maďari sa obrátili na medzinárodné inštitúcie
  4. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  5. Korčok prezliekačom kabátov
  6. Slováci o hlade?
  7. Oslavy SNP vo Zvolene, SNP, Smer-SD
  8. Polícia upozorňuje občanov

„Ivan Korčok, toho času ešte minister zahraničných vecí SR ostro kritizoval stranu SMER za to, že pozvala na oslavy SNP veľvyslanca Ruskej federácie. Tento akt doslova nazval nehoráznosťou, pretože Ruská federácia vedie brutálnu vojnu s našim susedom. Mimochodom Československo oslobodzovali práve ruskí, rumunskí a československí vojaci,“ začal svoj status na sociálnej sieti Gyimesi.

Okrem Fica mu vyčíta rokovanie so Saudskou Arábiou

Korčok často hovorí o porušovaní ľudských práv a medzinárodného práva zo strany Ruska. Už viacerí politici a novinári medzitým upozorňujú na fakt, že rezort diplomacie aktívne pracuje na dobrých vzťahoch Slovenska s krajinami, v ktorých sa o príkladnom dodržiavaní práv rozhodne nedá hovoriť – medzi také patrí napríklad Saudská Arábia, ktorá v súčasnosti vedie vojnu v Jemene. A tá je podľa mnohých brutálnejšia ako vojna na Ukrajine.

„Tento status nemá za cieľ podporiť stranu Smer ani legitimizovať ich konanie, pretože všetci vieme čo sú zač, ale poukázať na nekonečné farizejstvo Ivana Korčoka. Toho Ivana Korčoka, ktorý Roberovi Ficovi roky verne slúžil, doslova zobal z ruky a schvaľoval každý jeho krok. Toho Ivana Korčoka, ktorý nemal ani najmenšie zábrany nehorázne viackrát rokovať s predstaviteľmi Saudskej Arábie, ktorá vedie brutálnu vojnu v Jemene,“ skonštatoval k téme poslanec Igora Matoviča.

Gyimesiho by takisto zaujímalo, či Korčok na rokovaniach so Saudskou Arábiou vôbec niekedy otvoril svoju obľúbenú tému ľudských práv či právneho štátu. „Bol by som zvedavý, či pri rokovaní so Saudmi otvoril tento bojovník tému ľudských práv, právneho štátu, či nutnosti podpory LGBTI komunity vrátane manželstiev homosexuálov? Alebo ako sa na správneho farizeja patrí, držal jazyk za zubami a robil to čo mu ide najlepšie?,“ uzavrel Gyimesi v statuse, ktorý ponúkol svojim fanúšikom aj v maďarskom jazyku.

Zdroj: fb/gyimesi

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gyimesi tvrdo reaguje na Korčokovu kritiku Fica: Je to farizej, zobal mu z ruky!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne