eReport.sk
Gitarista Sveťo Korbel v kampaňovom videu Ligy za duševné zdravie pred 8 rokmi.
Gitarista Sveťo Korbel v kampaňovom videu Ligy za duševné zdravie pred 8 rokmi. Reprofoto: yt/liga za duševné zdravie

Gitarista Korbel dúfa, že vláda vydrží: Zatiaľ stále máme slobodu. Trnka z Esetu by mal byť národným hrdinom!

Gitarista a umelec Sveťo Korbel si myslí, že firma Eset robí na Slovensku dobrú prácu. Do nepriazne časti obyvateľstva sa pri tom dostala kvôli tomu, že sa do politického života zapája viac, ako by bolo možno zdravé. Jeden z majiteľov Esetu Miroslav Trnka je však podľa neho aj napriek tomu národný hrdina. Korbel bol v minulom režime známy svojou protirežimovou tvorbou. Pôsobil v kapele Zóna A či Slobodná Európa. Pripomíname, že redakcia eReportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi, našou primárnou úlohou je verejnosť informovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.
  2. Eva Kováčechová na archívnej snímke z roku 2019.
  3. povešajú, ako v 30. rokoch v nacistickom Nemecku, 20. apríla 2022 v Bratislave.
  4. Europoslankyňa Lucia Ď. Nicholsonová a bývalý premiér Mikuláš Dzurinda
  5. Na ilustračnej snímke kríž na symbolickom cintoríne v Manínskej tiesňave.
  6. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
  7. Zhromaždenie Ide nám o život na Námestí SNP v Bratislave vo štvrtok 27. októbra 2022. Konalo sa po dvojnásobnej vražde na Zámockej.
  8. Europoslankyňa a bývalá predstaviteľka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  9. Zomrel známy slovenský umelec

„Miesto toho, aby sme si vážili firmy ako Eset, ktorá sa doslova z nuly vypracovala na celosvetovú firmu, nadávame im do sorošovcov. Chápete, tu sa kdejaký odkundes na Facebooku obúva do Mira Trnku, ktorý by mal byť národným hrdinom,“ vyjadril sa Korbel v rozhovore pre Denník N.

Behať prestal, lebo sa to nedá robiť v rúšku

Niektorých z nás postihla situácia okolo covidu-19 menej, iných viac. Pandémia má, zdá sa, už to najvážnejšie obdobie za sebou. Iste, ide o nebezpečné ochorenie, proti ktorému je potrebné sa chrániť. Niektorým ľuďom však ochranná kontrolka zablikala možno až trošku prehnane. Korbel napríklad kvôli pandémii prestal behať. „Behať som prestal počas covidu-19, lebo som to skúšal v rúšku, ale to sa nedalo. Počas pandémie som pribral 20 kilogramov, takže opäť začínam,“ vyjadril sa.

MÁJ 2002: Skupina Slobodná Európa. Na snímke zľava v pozadí spevák Whisky a Sveťo Korbel, zľava v popredí Braňo Alex a Ďuro Černý. – Foto: tasr

Z celospoločenských tém mal čo povedať aj k teroristickému útoku na LGBTI komunitu. Nepozdáva sa mu reakcia ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorý zverejnil status, že je heterosexuál. „V roku 2022! Je to normálne? Z politiky som taký zhnusený, že ju pomaly prestávam aktívne sledovať,“ pohneval sa v rozhovore Korbel.

Z dvojice Fico-Matovič si vyberá Matoviča

Aj napriek všetkým výhradám, ktoré má veľká časť obyvateľstva voči súčasnej vláde umelec tvrdí, že žijeme v slobode. „Stále nám tu vládnu buď červení niktoši ako Fico, alebo blázni a sociopati ako Matovič, ale zatiaľ stále máme slobodu. Mnoho ľudí si to neuvedomuje, ale máme sa tak, ako sme sa nemali nikdy predtým. Tak dobre, ako sa má možno 10 percent ľudí na celom svete,“ povzdychol si.

Je mu dokonca až tak dobre, že by si z dvojice Robert Fico (Smer-SD) a Matovič vybral súčasného ministra financií, ktorý má dlhodobo nedôveru občanov na úrovni cez 90 percent. „Matovič je nepríčetný človek, ktorý vyrába len problémy, ale ak si mám vybrať medzi ním a Ficom, ktorý je reprezentantom organizovaného zločinu, vyberám si radšej Matoviča. Budem veriť, že táto vláda vydrží, hoci robí všetko pre to, aby sa jej to nepodarilo,“ dodal.

Zdroj: dennikn.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gitarista Korbel dúfa, že vláda vydrží: Zatiaľ stále máme slobodu. Trnka z Esetu by mal byť národným hrdinom!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php