eReport.sk
Zomrel známy slovenský umelec
Ilustračná snímka, Zdroj:shutterstock

Svet hudby v slzách: Zomrela speváčka a členka známej kapely

Svet hudby v slzách! Vo veku 79 rokov v stredu zomrela britská speváčka, klávesistka a skladateľka Christine McVieová, členka známej britsko-americkej rockovej skupiny Fleetwood Mac. Jej úmrtie oznámila kapela na svojich účtoch na sociálnych sieťach.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Gitarista Sveťo Korbel v kampaňovom videu Ligy za duševné zdravie pred 8 rokmi.
  2. Smutná správa z Česka
  3. Nohavica sa vysmial Západu

Príčina smrti neznáma

Príčina smrti nebola bezprostredne známa. Podľa vyhlásenia rodiny speváčka zomrela v stredu ráno v nemocnici obklopená rodinou po „krátkej chorobe“.

„Bola skutočne jedinečná, výnimočná a talentovaná,“

uvádza sa vo vyhlásení skupiny.

Legendárna kapela

Hudobná formácia Fleetwood Mac vznikla v roku 1967 v Londýne. Medzi jej známe piesne patria Dreams, Go Your Own Way, You Make Loving Fun, Everywhere či Don’t Stop.

Najslávnejší album Rumours

McVieová sa pridala k Fleetwood Mac v roku 1970 po svadbe s basgitaristom Johnom McVie. V skupine pôsobila nasledujúcich 28 rokov ako autorka, hlavná vokalistka a hráčka na klávesové nástroje. Výraznou mierou sa autorsky aj interpretačne podpísala pod najslávnejší album Rumours z roku 1977, ktorý patrí vôbec medzi najpredávanejšie albumy v dejinách populárnej hudby. V roku 1998 ju so skupinou Fleetwood Mac uviedli do Rokenrolovej siene slávy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet hudby v slzách: Zomrela speváčka a členka známej kapely

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php