tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Keith_Levene foto: wikipedia

Zomrel Keith Levene, zakladajúci člen skupín The Clash a Public Image Ltd

Vo veku 65 rokov zomrel britský hudobník Keith Levene, zakladajúci člen skupín The Clash a Public Image Ltd (PiL). Podľa spravodajskej stanice BBC News Levene skonal v piatok na rakovinové ochorenie.

Najlepší gitarista

Jeho blízky priateľ, spisovateľ Adam Hammond, vyhlásil, že „Keith patril bezpochyby k jedným z najinovatívnejších, najodvážnejších a najvplyvnejších gitaristov všetkých čias“.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Gitarista Sveťo Korbel v kampaňovom videu Ligy za duševné zdravie pred 8 rokmi.
  2. Gitarista Tomáš Krulich a vľavo spevák Josef Vojtek z kapely Kabát na archívnej snímke.
  3. Nemecký kancelár Olaf Scholz
  4. Ilustračné foto

Levene založil The Clash v polovici 70. rokov spolu s Mickom Jonesom, ale formáciu opustil ešte predtým, ako sa stala úspešnou. Počas svojho pôsobenia zohral Levene kľúčovú úlohu, keď priviedol do skupiny speváka Joea Strummera.

The clash

The Clash sa neskôr preslávili ako priekopníci hudobných žánrov punk-rock, new wave, post-punk a experimentálny rock. Po odchode z The Clash sa pridal k ďalšej post-punkovej skupine PiL, ktorá bola projektom Johna Lydona, niekdajšieho frontmana formácie Sex Pistols. V PiL sa Levene zaslúžil o priekopníctvo „hranatého“ post-punkového zvuku, ktorý je dodnes pravidelne citovaný.

Vydal 5 sólových albumov

Levene odišiel z PiL v roku 1983 – pred vlnou úspechu kapely v polovici 80. rokov, keď sa dvakrát dostala do Top 10, ale naďalej s ňou spolupracoval ako spoluautor. Následne sa presťahoval do Los Angeles a počas svojej neskoršej kariéry spolupracoval s Red Hot Chili Peppers a viacerými hip-hopovými skupinami. Vydal päť sólových albumov. Levene krátko pred smrťou dokončil knihu o Public Image Ltd, napísanú spoločne s Hammondom.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel Keith Levene, zakladajúci člen skupín The Clash a Public Image Ltd

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku