eReport.sk
Demonštrácia v Prahe
Demonštrácia v Prahe. Zdroj: extra.cz Denisa Bartoňová

Masívna demonštrácia v Prahe. Znejú heslá proti Zelenskému a médiám, Fialu chcú účastníci žalovať!

 Protestujúci z iniciatívy „Česko na 1. mieste“ opäť demonštrovali proti vláde. Vo štvrtok sa vydali na pochod Prahou k Českej televízii (ČT) a žiadali vystúpiť v živom vysielaní. Ich stálou požiadavkou je, aby prezident Miloš Zeman odvolal vládu, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Mohlo by zaujímať

  1. Účastníci autoprotestu, ktorý organizoval Smer-SD
  2. Len viac zbraní zabezpečí mier!
  3. Snímka z videa zachytávajúca občanov na proteste Slovensko na 1.mieste
  4. Na videosnímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  6. Protest zdravotníkov a lekárov v Bratislave
  7. Videosnímka zachytáva účastníkov protestu v Prahe na Letnej.
  8. V popredí predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).

Demonštranti z Opletalovej ulice v sprievode polície, antikonfliktného tímu a novinárov vyrazili smerom k Národnému múzeu. Severojužnú magistrálu, ktorá vedie popri Národnom múzeu a hlavnej železničnej stanici, polícia uzavrela. Po nej sa protestujúci presúvali smerom k sídlu Českej televízie na Kavčích horách. Niesli so sebou české vlajky a transparenty s protivládnymi heslami či sloganmi proti Českej televízii. Na čele sprievodu držali transparent s nápisomPlán ČR na 1. mieste„.

Televízia a trestné oznámenia

Pred Českou televíziou mali pripravené pódium, z ktorého sa demonštrantom prihovorilo niekoľko rečníkov vrátane Jany Bobošíkovej, bývalej šéfky spravodajstva ČT z čias televíznej krízy na prelome rokov 2000 a 2001.

Z pódia zaznelo, že sloboda sa musí brániť aj trestno-právnym spôsobom. Rečníci oznámili, že podajú trestné oznámenie na premiéra Petra Fialu a ďalších členov českej vlády a tiež na médiá. Česká televízia podľa nich šíri lži, krivé obvinenia a cudziu propagandu.

Demisiu!

Organizátor Ladislav Vrabel protesty označuje zanenásilnú revolúciu„. Cieľom je podľa neho ukázať jednotu. Ak sa nám podarí ukázať, že viac než polovica ľudí v Česku chce demisiu vlády, bude nakoniec nutná,“ myslí si Vrabel.

Česká televízia vopred avizovala, že neumožní vystúpenie Vrabela vo vysielaní. Takto to nefunguje. Program ČT určujú pravidlá, kódexy, štandardné postupy. Nie tlak. ČT prejavy na želanie vysielať nemôže. A nebude,“ napísala vo svojom stanovisku.

Český portál

Extra, ktorého reportéri boli na mieste uvádzajú, že davom sa ozývali heslá ako „obesiť Zelenského,“ „už je to tu,“ či „ČT vysiela klamstvá.“ Portál informuje aj o strete demonštrantov Česko na 1. mieste s proti demonštrantami, ktorí si do davu vzali ukrajinské vlajky, aby tak vyjadrili svoj nesúhlas s protestom.

Zdroj: tasr, extra


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Masívna demonštrácia v Prahe. Znejú heslá proti Zelenskému a médiám, Fialu chcú účastníci žalovať!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti