eReport.sk
Summit APEC v Thajsku Kamala Harris, foto:tasr/ap

Harrisová sa stretla so Si Ťin-pchingom. Čínsky prezident deklaroval USA jasné stanovisko!

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová v sobotu vyzvala Čínu na otvorenú komunikáciu medzi oboma krajinami. Urobila tak počas krátkeho stretnutia s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, ktorý pred niekoľkými dňami viedol rozsiahle rokovania s prezidentom USA Joeom Bidenom.

Harrisová sa stretla s čínskym prezidentom

Stretnutie sa konalo popri summite Ázijsko-tichomorskej hospodárskej spolupráce (APEC) v thajskom Bangkoku. Harrisová zdôraznila nutnosť udržiavať otvorené komunikačné linky a zodpovednej konkurencie medzi dvoma najväčšími ekonomikami, povedal predstaviteľ pod podmienkou anonymity.

Si Ťin-pching verí v lepšie vzťahy s USA

Si Ťin-pching povedal, že dúfa v lepšie vzťahy so Spojenými štátmi. Stretnutie s prezidentom Bidenom zo začiatku tohto týždňa označil za „strategické a konštruktívne“, uviedla podľa agentúry DPA čínska televízia CCTV.

„Verím, že obe strany ešte viac posilnia vzájomné porozumenie, obmedzia nedorozumenia a spoločne podporia návrat čínsko-amerických vzťahov naspäť na zdravú a stabilnú cestu,“

povedal Si Ťin-pching.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nie je na čo čakať!
  2. Americký prezident Joe Biden a čínsky prezident Si Ťin-pching,
  3. Toto potrebujem aj od spojencov!
  4. Americký prezident Joe Biden.
  5. Joe Biden

Biden sa v pondelok stretol so Si Ťin-pchingovi na indonézskom ostrove Bali. Dohodli sa, že „poveria vysokopostavených predstaviteľov“, ktorí by mali diskutovať o možnostiach vzájomnej spolupráce, okrem iného v oblasti klimatickej zmeny a udržania svetovej finančnej, zdravotnej a potravinovej stability.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Harrisová sa stretla so Si Ťin-pchingom. Čínsky prezident deklaroval USA jasné stanovisko!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti