eReport.sk
Moderátor RTVS Marek Makara.
Moderátor RTVS Marek Makara. Zdroj: rtvsr.sk

Fico v liste Rezníkovi žiada ospravedlnenie: Ťažko nájsť slová, ako opísať správanie moderátora

Šéf opozičnej strany Smer-SD a bývalý trojnásobný expremiér kritizuje vystupovanie moderátora v politickej diskusnej relácii O 5 minút 12 v nedeľu (21. novembra). V programe boli hosťami moderátora Mareka Makaru podpredseda Smeru Richard Takáč a a exminister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO). Fico tvrdí, že moderátor v diskusii jednostranne a nekriticky podporoval myšlienku očkovania v boji proti pandémii COVID – 19 a zároveň útočil aj na jeho osobu. V tejto súvislosti líder opozičnej strany napísal otvorený list generálnemu riaditeľovi verejnoprávneho telerozhlasu Jaroslavovi Rezníkovi, v ktorom žiada od RTVS oficiálne ospravedlnenie. Obsah otvoreného listu zverejnil Fico aj na sociálnej sieti, prinášame vám ho plnom znení bez redakčných zásahov či úprav.

„Vážený pán generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník, v prípade verejno-právnej televízie je obzvlášť neprijateľný akýkoľvek prejav politickej zaujatosti moderátora dôležitej politickej diskusnej relácie.

Robert Fico píše list šéfovi RTVS.

Robert Fico píše list šéfovi RTVS. – Foto: fb/robertficosk

Počas ostatnej relácie “O 5 minút 12“ vysielanej RTVS v nedeľu 21. novembra 2021 (hostia R. Takáč a M. Krajčí) moderátor relácie M. Makara s cieľom jednostranne a nekriticky podporiť myšlienku očkovania v boji proti pandémii COVID – 19 a politicky zaútočiť na moju osobu citoval moje vyjadrenie týkajúce sa môjho zdravotného stavu zaznamenané počas nahrávania a odposluchov stretnutí obhajcov osôb obvinených a držaných vo výkone väzby v citlivých a medializovaných kauzách s predsedom politickej strany SMER – sociálna demokracia (kauza „poľovnícka chata“). Urobil tak napriek tomu, že som nebol v relácii prítomný, ale aj napriek tomu, že v tom čase moderátor M. Makara už disponoval oficiálnou informáciou, že Krajská prokuratúra v Nitre zrušila celé vyšetrovanie vymysleného podozrenia z pytliactva ako nezákonné. Z rozhodnutia tejto prokuratúry je zrejmé, že vyšetrovateľ, mimochodom brat jedného z politicky najangažovanejších vyšetrovateľov NAKA, konal v rozpore so zákonom tak, aby vytvoril právne podmienky na sledovanie, nahrávanie a odpočúvanie mojej osoby.

A pokiaľ budete zastávať názor, že išlo o ojedinelé zlyhanie moderátora M. Makaru, odporúčam Vám reláciu „O 5 minút 12“ zo 14. novembra 2021 (hostia P. Pellegrini a R. Sulík), kde prítomnému ministrovi hospodárstva SR R. Sulíkovi moderátor nepostavil ani jednu jedinú otázku týkajúcu sa kúpy jeho ranču v Austrálii a výletu jeho dcéry za štátne peniaze a na palube štátneho lietadla do Dubaja.

Robert Fico, šéf strany Smer-SD.

Prípad nezákonného monitorovania jedného z opozičných lídrov je samotný natoľko závažný, že mal byť predmetom diskusnej relácie, a nie zneužitý na útok proti opozičnému politikovi.

Moderátor Makara privítal uplynulú nedeľu v štúdiu RTVS podpredsedu Smeru Richarda Takáča a exministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO). – Foto: rtvsr.sk

Ťažko nájsť slová, ako opísať správanie moderátora M. Makaru. Ide o neuveriteľné zneužitie postavenia moderátora na útok proti opozičnému politikovi v jeho neprítomnosti, a to ešte s použitím nezákonných prostriedkov. Vážený pán generálny riaditeľ RTVS, privítal by som, keby ste venovali pozornosť porovnaniu počtu príspevkov RTVS v súvislosti s kauzou „poľovnícka chata“, ktoré boli negatívne ladené proti mojej osobe, s počtom príspevkov, kde rovnako hlučne informujete verejnosť, že išlo zo strany súčasnej vládnej moci o hrubé zneužitie zákonov na diskreditáciu opozičného politika.

Vážený pán riaditeľ RTVS, za uvedené úmyselné protiprávne konanie moderátora M. Makaru s cieľom politicky diskreditovať moju osobu ako predsedu opozičnej politickej strany, očakávam od RTVS oficiálne ospravedlnenie.

Expremiér Fico šéfovi RTVS Rezníkovi

Toto porovnanie Vám vyrazí dych. A pokiaľ budete zastávať názor, že išlo o ojedinelé zlyhanie moderátora M. Makaru, odporúčam Vám reláciu „O 5 minút 12“ zo 14. novembra 2021 (hostia P. Pellegrini a R. Sulík), kde prítomnému ministrovi hospodárstva SR R. Sulíkovi moderátor nepostavil ani jednu jedinú otázku týkajúcu sa kúpy jeho ranču v Austrálii a výletu jeho dcéry za štátne peniaze a na palube štátneho lietadla do Dubaja. V prípade, že aktérom takéhoto škandálu by som bol ja, bol by predmetom relácie dlhé týždne a mesiace bez ohľadu na to, či by som v relácii bol alebo nebol prítomný. Vážený pán riaditeľ RTVS, za uvedené úmyselné protiprávne konanie moderátora M. Makaru s cieľom politicky diskreditovať moju osobu ako predsedu opozičnej politickej strany, očakávam od RTVS oficiálne ospravedlnenie.“

S úctou Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. predseda

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marek Krajčí v štúdiu RTVS.
  2. chata
  3. Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
  4. Moderátor RTVS Marek Makara.
  5. Riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan na snímke z roku 2018.
  6. Robert Fico s advokátmi počas tlačovky.
  7. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka počas brífingu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico v liste Rezníkovi žiada ospravedlnenie: Ťažko nájsť slová, ako opísať správanie moderátora

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti