eReport.sk
Riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan na snímke z roku 2018.
Riaditeľ Sekcie spravodajstva a publicistiky Vahram Chuguryan na snímke z mája 2018. Foto: tasr

V RTVS končí šéf spravodajstva! Rezník: Rešpektujem rozhodnutie Vahrama Chuguryana

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník vo štvrtok (24. 2.) prijal žiadosť o ukončenie pracovného pomeru od riaditeľa sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahrama Chuguryana. Vedením sekcie bude dočasne poverený riaditeľ sekcie národnostného vysielania Attila Lovász, informoval portál omediach.com.

Web sa odvoláva na hovorkyňu televízie, ktorá médiam poskytla aj stanovisko Rezníka. Ten uviedol, že rozhodnutie Chuguryana rešpektuje a zaželal mu veľa úspechov: „Rešpektujem rozhodnutie Vahrama Chuguryana. Ďakujem mu za prácu a nasadenie venované spravodajstvu a publicistike RTVS a výsledky, ktoré spravodajstvo RTVS dosiahlo v rámci sledovanosti aj v prieskumoch dôveryhodnosti počas jeho pôsobenia. Zároveň mu želám veľa úspechov v jeho ďalšej profesionálnej kariére.“

Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Jaroslav Rezník počas tlačovej konferencie RTVS v decembri 2019. – Foto: tasr

Nový šéf spravodajstva podľa informácií omedoach.com Attila Lovász patrí medzi najskúsenejších novinárov v RTVS. „Má dlhoročné skúsenosti z pôsobenia v oblasti médií na pozíciách redaktora (Új Szó, ČTK, SME, Práca, rádio Slobodná Európa) aj šéfredaktora (Új Szó, Vasárnap). Okrem toho pôsobil aj ako poradca prezidenta pre regionálne vysielanie a vedúci rozhlasovej stanice MR6 maďarského verejnoprávneho rozhlasu a aj ako poradca generálnej riaditeľky pre národnostné vysielanie v Slovenskom rozhlase. Od roku 2011 riadi národnostné vysielanie v RTVS,“ uvádza mediálny portál o Lovászovi.

Attila Lovász počas tlačovej konferencie o vyhlásení 13. ročníka Roma Spirit 2021. – Foto: tasr

„Bolo mi nesmiernou cťou spolupracovať s takými profesionálmi, akých dnes máme v oboch redakciách spravodajstva RTVS – v rozhlase aj v televízii. Ďakujem celému takmer 400-člennému tímu za skvelú prácu, profesionalitu, tímovosť, empatiu a ľudskosť, ktorú dennodenne prejavujú navzájom a voči našim poslucháčom a divákom. Za takmer štyri roky sa spravodajstvo RTVS podľa štúdií a prieskumov stalo najobjektívnejším a najdôveryhodnejším spravodajstvom na Slovensku. Obrovské poďakovanie patrí aj všetkým poslucháčom a divákom za dôveru, ktorú denne prejavujú spravodajstvu RTVS,“ reagoval Vahram Chuguryan, ktorý z RTVS odchádza.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Čarnogurský ako šéf KDH na sneme hnutia v Liptovskom Mikuláši 10. apríla 1999.
  2. Moderátor RTVS Marek Makara.
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
  4. Generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslav Rezník.
  5. Jaroslav Rezník
  6. Videosnímka zachytáva lietadlo, po jeho prelete nasledoval ohlušujúci výbuch a detský plač.
  7. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii.
  8. Predseda Rady RTVS Igor Gallo.

Chuguryan abdikoval na funkciu po kritike toho, ako RTVS v utorkovej (22. 2.) relácii Správy a komentáre odprezentovala tému napätia na Ukrajine. Výhrady vzbudili proruské vyjadrenia bývalého premiéra a ministra spravodlivosti SR Jána Čarnogurského, ktoré ostali bez oponentúry a konfrontácie s reálnymi faktami.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V RTVS končí šéf spravodajstva! Rezník: Rešpektujem rozhodnutie Vahrama Chuguryana

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php