eReport.sk
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS).
Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Sulíkov ranč stál viac ako 800 tisíc eur, je na ňom aj pristávacia dráha! Kto sú ďalší spolumajitelia?

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) ešte ani poriadne nestihol vysvetliť kauzu súvisiacu s nie veľmi vydareným pavilónom na výstave EXPO a pobytom jeho dcéry Alexandry v Dubaji a už sme sa dočkali nových zistení o jeho ranči v Austrálii. Šéf liberálov vraj na ňom chce tráviť časť svojho dôchodku. Týždenník Plus 7 dní vyrukoval aj s menami osôb, ktoré spolu so Sulíkom ranč vlastnia.

“Nájdite si, hľadajte, všetko čo nájdete, použite, kľudne sa rýpte v mojom živote, nemám najmenšie obavy, ale ani to nebudem uľahčovať,” vyhlásil minister hospodárstva ešte pred pár dňami. Redakcia Plus 7 dní dnes prišla s novými a celkom šokujúcimi informáciami.

Pôžička 500-tisíc na 20 rokov. To musia byť splátky!

Sulíkov ranč v Austrálii totižto nie je žiadnou malou rodinnou chalúpkou a už vôbec nie lacnou. Podľa austrálskeho registra obchodných spoločností a katastra nehnuteľností má mať rozlohu viac ako 20 hektárov (!), čo je rozloha porovnateľná napríklad so Štrbským plesom. Ranč sa nachádza takmer 30 kilometrov od mesta Perth.

Ranč stál podľa všetkého Sulíka 1,25 milióna dolárov, čo je v prepočte vyše 800-tisíc eur. Samotný Sulík tvrdí, že si na ranč zobral pôžičku 500 tisíc eur, ktorú má v pláne splácať približne 20 rokov. Možno sa legitímne domnievať, že minister hospodárstva musí mať veľmi dobré možnosti splácať vysoké splátky, keď si tak vysokú pôžičku naplánoval splatiť v tak relatívne krátkom čase.

Veľký 5-zbový dom, chata aj pristávacia dráha

Pokiaľ ide o vybavenie ranča, to je tiež veľmi zaujímavé. Sulík má mať na ranči veľmi rozsiahle možnosti pre chov koní a iných zvierat. Ranč v podstate pôsobí, ako keby ste boli vo voľnej prírode. Nachádza sa na ňom 5-izbový dom a jedna chata navyše. Súčasťou Sulíkovho majetku je aj pristávacia dráha pre malé lietadlá. Znamená to, že si Sulík okrem rozsiahlej nehnuteľnosti plánuje na dôchodok kúpiť aj lietadlo?

Sulík je tretinový vlastník, spolumajitelia tvoria pár

A kto sú spoluvlastníci ranča? „Nebudete ich zaručene poznať,“ vyhlásil o spoluvlastníkoch jeho ranča v Austrálii minister hospodárstva Richard Sulík.  Podľa výpisu z austrálskeho katastra nehnuteľností je Sulík tretinovým majiteľ pomerne rozľahlej nehnuteľnosti. Ranč podľa zistení Plus 7 dní kúpila austrálska firma Indigo floats and trailers Pty Ltd, za ktorou stoja okrem slovenského ministra ešte dve osoby.

Menovite: Lucia Galovičova a David William Dobson. „Práve Galovičová a Dobson by mali byť tajomnými spoluvlastníkmi ranča, ktorých minister odmietol konkretizovať,“ informoval v utorok na svojom webe týždenník a spresňuje: „Galovičovú spája so Sulíkom okrem ranča aj ďalšia firma, Kentaur Australia Pty Ltd, ktorá prevádzkuje obchod s jazdeckými potrebami. Aj táto spoločnosť má troch vlastníkov, tretinový podiel v nej má aj Darina Galovičová, ktorá by mala byť podľa našich zistení Luciinou matkou.“

Podľa ďalších zistení časopisu sú Galovičová a Dobson dlhoročnými partnermi a zároveň majú záľubu v koňoch. Sulíka s touto dvojicou má vraj spájať práve biznis s „tátošmi“. „Obchod s jazdeckými potrebami, ktorý spoluvlastní Richard Sulík, ponúka na predaj aj kone. Sú to malé odstavčatá, aj niekoľkoročné koníky,“ napísal týždenník s tým, že Galovičová, Dobson a Sulík zatiaľ podľa všetkého naozaj neponúkajú dostihové hviezdy, ide skôr o podnikanie, ktoré ich baví. 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíkov ranč stál viac ako 800 tisíc eur, je na ňom aj pristávacia dráha! Kto sú ďalší spolumajitelia?

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php