eReport.sk
Moderátor RTVS Marek Makara.
Moderátor RTVS Marek Makara. Zdroj: rtvsr.sk

Toto na seba praskol moderátor Makara v priamom prenose. Poslanec mu ešte dal aj radu

Chystaná daňovo-odvodová reforma z dielne ministra financií Igora Matoviča mnohých postavila do pozoru. Frflú najmä živnostníci, ktorí sa obávajú vyššieho odvodového zaťaženia. Téme sa venovali aj hostia v nedeľnej diskusii RTVS O 5 minút dvanásť .

Živnostníci veľakrát platili nízke odvody, lebo ten systém bol nastavený, že ich to tlačilo do toho, aby platili málo, ale potom, keď prišli do dôchodku, kto im to zaplatí?“ obhajoval Matovičove plány poslanec za OĽANO a ich šéf poslaneckého klubu Michal Šipoš.

– Foto: RTVS

„Teraz prichádza s revolúciou, kde sa len predvádza ako koník v nejakej manéži,“ myslí o chystanej reforme opozičný poslanec Erik Tomáš. Pripomenul, že živnostníkom hrozí veľké zaťaženie. „To je veľká vďaka živnostníkom zo strany hnutia OĽANO, ktoré má vo vlastnom programe napísané, že oni si vážia živnostníkov, pretože oni nevyciciavajú štát, ale sa starajú sami o seba,“ dodal ironicky.

– Foto: RTVS

Počas debaty sa však obrátil na moderátora relácie Mareka Makaru s tým, čo si o tom myslí, keďže aj on je živnostník. „Som živnostník,“ priznal Makara. „A nemali by ste byť zamestnanec? Nebolo by to pre vás lepšie?“spýtal sa ho Šipoš. „Ja nemôžem byť zamestnanec, pretože fakturujem rôznym subjektom. Ja som daňový subjekt, som podnikateľ. Čiže to je niečo iné ako označujete vy ľudí, ktorí pracujú len pre jednu firmu a majú len jeden príjem,“ vysvetlil moderátor. To však Šipoša neodradilo. „Vy keďže ste firma, ktorá účtuje viacerým, tak možno že by bolo pre vás výhodnejšie v tomto novom modeli byť eseročkou. A tam by ste si mohli uplatniť ďalšie benefity,“ odporučil mu.

Čítajte viac:

  1. Moderátor RTVS Marek Makara.
  2. Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Toto na seba praskol moderátor Makara v priamom prenose. Poslanec mu ešte dal aj radu

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti