eReport.sk
Ján Krošlák (OĽANO)
Ján Krošlák (OĽANO). Foto: tasr

Bývalý matovičovec Krošlák po konzultácii s odborníkmi nesúhlasí s vydaním Fica do väzby!


Poslanec Národnej rady SR Ján Krošlák, ktorý v parlamentných voľbách kandidoval za stranu ministra financií Igora Matoviča OĽANO, nesúhlasí s vydaním opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD) do väzby. Podľa svojich vlastných slov tento názor nadobudol po konzultácii s odborníkmi a rovnako tak si nemyslí, že je Fico obvinení z toho, čo mu vládne strany dávajú za vinu.

„Robert Fico je podľa mňa človek, ktorý je spoluzodpovedný za drancovanie tejto krajiny, za unesenie práva a spravodlivosti v tejto krajine mafiou. Ako premiér mohol a vedel tomuto zabrániť, ale neurobil tak. Ale z týchto skutkov nie je dnes obvinený. Nesúhlasím a odsudzujem jeho prístup k pandémií a jeho postoj k ruskej agresii na Ukrajine a okolnosťami s ňou súvisiacimi. Ale po konzultáciách s odborníkmi mne blízkymi v oblasti trestného práva a pri daných informáciách a vedomostiach, ktoré momentálne mam k jeho prípadu, nepodporím jeho vydanie do vyšetrovacej-kolúznej väzby, pretože si myslím, že skôr ako o úprimnú snahu zabrániť jeho ovplyvňovaniu svedkov a mareniu vyšetrovania, ide skôr o jeho politické poníženie a diskreditáciu,“ uviedol v tlačovej správe poslanec.

Pri hlasovaní sa zdrží

Krošlák vyhlásil, že si ponecháva svoje právo slobodne hlasovať a pri hlasovaní o Ficovi v pléne NR SR sa zdrží rovnako, ako to urobil aj pri hlasovaní na mandátovom a imunitnom výbore.„Robert Fico môže byt ďalej stíhaný aj u nás na slobode, nebol by obmedzený jeho výkon funkcie poslanca a môže byť obžalovaný a následne odsúdený. Ale v tejto konkrétnej kauze nepodporím dnešné zbieranie skalpov do vyšetrovacej kolúznej väzby,“ uzavrel Krošlák.

Zdroj: Tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bývalý matovičovec Krošlák po konzultácii s odborníkmi nesúhlasí s vydaním Fica do väzby!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: