eReport.sk
Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico. Foto: tasr

Bude tajné hlasovanie o Ficovi? Koaličné strany o tom nechcú ani počuť!


Strana SaS odmieta, aby sa o žiadosti prokuratúry o vydanie lídra Smeru-SD Roberta Fica do väzby hlasovalo tajne. S návrhom na tajné hlasovanie prišiel Smer-SD. Predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš si nemyslí, že by niekto z poslancov hnutia bol za tajnú voľbu. Aj šéf parlamentu a Sme rodina Boris Kollár pre TASR uviedol, že Sme rodina je za verejné hlasovanie.

Časy ‚našich ľudí‘ sa skončili a v prípade Roberta Fica musia rozhodovať orgány spravodlivosti tak ako pri každom občanovi.

OĽANO.

„Strana SaS odmieta návrh na tajné hlasovanie. Jednoznačne sme za to, aby hlasovanie za súhlas na vzatie Roberta Fica do väzby bolo verejné. Celý poslanecký klub SaS bude hlasovať za voľný priechod spravodlivosti,“ uviedol hovorca strany Ondrej Šprlák.

V tak vážnej veci by mal každý hlasovať verejne, aby mohol byť verejnosťou dopytovaný, prečo hlasoval tak, ako hlasoval.

Juraj Šeliga.

Šipoš je taktiež proti tajnému hlasovaniu. Predpokladá, že skôr ako v utorok (3. 5.) hlasovanie o Ficovi nebude. „Podporujeme verejné hlasovanie. Časy ‚našich ľudí‘ sa skončili a v prípade Roberta Fica musia rozhodovať orgány spravodlivosti tak ako pri každom občanovi,“ doplnil Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽANO.

Za tajné hlasovanie nie je ani poslanec zo Za ľudí Juraj Šeliga. „V tak vážnej veci by mal každý hlasovať verejne, aby mohol byť verejnosťou dopytovaný, prečo hlasoval tak, ako hlasoval,“ povedal pre TASR.

Otázka vydania súhlasu na vydanie do väzby nie je podľa neho otázka viny alebo neviny. „O tom rozhoduje súd. My len rozhodujeme o tom, že prokurátor môže podať návrh na súd,“ doplnil. Predpokladá, že s blížiacim sa hlasovaním budú takéto pokusy pribúdať.

Poslanci vo štvrtok diskutujú o žiadosti prokuratúry o vydanie lídra Smeru-SD do väzby. Parlamentný mandátový a imunitný výbor už prijal k žiadosti uznesenie a odporučil ju plénu schváliť.

Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR je možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v rámci akcie Súmrak obvinil Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj z opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. V prípade sú obvinení aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör. a policajný exprezident Tibor Gašpar.

Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR je možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Krošlák (OĽANO)
  2. Eduard Chmelár
  3. Robert Fico medzi občanmi, ktorí ho prišli podporiť pred NR SR.
  4. Daniel Lipšic pri tanci s Annou Annou Andrejuvovou vo februári 2005.
  5. Fico šokuje
  6. gen. M. Lučanský
  7. Kam sa chodia radiť Šimečka s Hojsíkom? Radačovský upozorňuje na to, ako naši liberálni europoslanci žalovali v Bruseli.
  8. Šéfka Mandátového a imunitného výboru NR SR Anna Andrejuvová (OĽaNO).
  9. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a poslanec NR SR Robert Fico (SMER-SD).

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bude tajné hlasovanie o Ficovi? Koaličné strany o tom nechcú ani počuť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne