eReport.sk
Robert Fico medzi občanmi, ktorí ho prišli podporiť pred NR SR.
Robert Fico medzi občanmi, ktorí ho prišli podporiť pred NR SR. Foto: ereport

FOTO Dav pred NR SR podporil šéfa Smeru. Fico: Hanba! Vládni poslanci ušli cez tunel


Pred Národnou radou (NR) SR sa vo štvrtok popoludní zhromaždil dav ľudí. Protestovali najmä proti vydaniu obvineného poslanca Roberta Fica (Smer-SD) na väzobné stíhanie. Témou rečníkov zo Smeru-SD však bola predovšetkým kritika vlády, prezidentky, policajného šéfa aj špeciálneho prokurátora. A padali poriadne ostré slová.

Na zhromaždení vystúpili viacerí predstavitelia opozičného Smeru-SD, ako sú podpredseda strany Erik Kaliňák, poslanci Ladislav Kamenický, Richard Takáč i Ľuboš Blaha, ale aj samotný líder Robert Fico. Priestor mali aj predstavitelia iných opozičných a mimoparlamentných zoskupení.

„Ako dnes vyzerá na Slovensku demokracia? Všetci poslanci vládnej koalície ušli hodinu pred týmto mítingom cez tunel a ušli pod hradom na druhú stranu. Lebo tohoto, čo tu vidia, sa boja najviac. Pravdepodobne je to jediná zbraň, ktorú musíme na nich použiť. A druhá vec je, že zastavovali pri Zlatých pieskoch ďalších ľudí, autobusy, ktorí prichádzali. Hanba, veľká hanba,“ aj toto povedal v emotívnom prejave davu prítomných občanov trojnásobný expremiér. Následne ľudia skandovali: „Hanba! Hanba! Hanba!“. Blaha počas svojho prejavu bol, tak ako obyčajne, voči vládnej koalícii opäť mimoriadne ostrý. „To, čo robí na Slovensku Matovič a Lipšic, to robia na Sicílii mafie!“ – odkázal Blaha, pričom šéfa polície Štefana Hamrana nazval humusákom a Matoviča Hitlerom.

FOTO Prinášame atmosféru počas protestu pred NR SR obrazom

GALÉRIA – Foto: Ereport

Pripomíname, že demonštráciu pred NR SR sme vysielali naživo prostredníctvom našej facebookovej stránky, kde nájdete aj videá.

Polícia nezaznamenala na proteste výtržnosti, podľa hovorkyne krajského policajného riaditeľstva Silvie Šimkovej nemuseli riešiť žiadne incidenty.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Poslanci NR SR vo štvrtok diskutujú o žiadosti prokuratúry o vydanie lídra Smeru-SD do väzby. Parlamentný mandátový a imunitný výbor už prijal k žiadosti uznesenie a odporučil ju plénu schváliť.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry v rámci akcie Súmrak obvinil Fica a exministra vnútra Roberta Kaliňáka zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa, ako aj z opakovaného zločinu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. V prípade sú obvinení aj nitriansky podnikateľ Norbert Bödör a policajný exprezident Tibor Gašpar.

Prípadné väzobné stíhanie poslanca NR SR je možné až po súhlase parlamentu a rozhodnutí súdu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico.
  2. Ján Krošlák (OĽANO)
  3. Eduard Chmelár
  4. Daniel Lipšic pri tanci s Annou Annou Andrejuvovou vo februári 2005.
  5. Fico šokuje
  6. Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a poslanec NR SR Robert Fico (SMER-SD).

Zdroj: tasr/Ereport

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Dav pred NR SR podporil šéfa Smeru. Fico: Hanba! Vládni poslanci ušli cez tunel

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne