eReport.sk
Jana Bittó Cigániková
Jana Bittó Cigániková Foto: tasr

Cigániková navrhuje Matovičovi zamyslieť sa nad vylúčením Kollára z koalície! Za všetkým je Fico

Koaličnej poslankyni NR SR Janke Bittó Cigánikovej (SaS) prekáža, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) so svojim poslaneckým klubom zjavne neplánuje zahlasovať za vydanie opozičného lídra Roberta Fica (Smer-SD) do väzby. Cigániková dokonca navrhuje, aby sa minister financií Igor Matovič (OĽANO) zamyslel nad budúcnosťou vládnej koalície bez Kollára.

Nastal by čas, aby sa Igor Matovič zamyslel nad našou PROTIKORUPČNOU koalíciou.

Jana Bittó Cigániková (SaS).

„Sme rodina plánuje podržať Fica. Jasne to vyplýva aj zo včerajšej (28.4. – pozn. red.) diskusie na TA3 s Borisom Kollárom. Ak niekedy mali kompas, takýmto rozhodnutím by ho definitívne stratili,“ začala svoj status na sociálnej sieti Cigániková.

Kollár vraj ohrozuje protikorupčný charakter vlády

Kollár vraj svojim postojom k možnému vydaniu Fica do väzby ohrozuje protikorupčný charakter vlády. Viacerí predstavitelia SaS, vrátane jej predsedu a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), sa pri tom v posledných dňoch snažia spájať Ficove obvinenie s bojom proti korupcii aj napriek tomu, že Fico nie je obvinený zo žiadneho ekonomického trestného činu, teda ani z korupcie.

„Nastal by čas, aby sa Igor Matovič zamyslel nad našou PROTIKORUPČNOU koalíciou. Viem, že koalícia bez Borisa Kollára by bola ťažšia, ale som zvedavá, či zvíťazí pohodlie alebo protikorupčný zmysel tejto vlády,“ tvrdí aj napriek tomu Cigániková, ktorá tým jednoznačne dodržiava komunikačnú líniu SaS z posledných dní.

„Nesúdime, ale vydáme Fica spravodlivosti“

Rozodnutím o Ficovom vydaní chce podľa SaS NR SR rozviazať ruky spravodlivosti. Viacerí poslanci NR SR však oponujú, že spravodlivosti môže byť učinené za dosť aj bez toho, aby bol Fico v kolúznej väzbe počas vyšetrovania.

SaS v tom má jasno. Nesúdime, ale vydáme Fica spravodlivosti. Nepochybujeme, že súdený má byť bez ohľadu na to, či je to za väčšie či menšie porušenie zákona. A ak sú na to dôvody, má byť aj v kolúznej väzbe. Tak ako každý iný,“ stojí si za svojim Cigániková.

Zdroj: fb/jankabittociganikova

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ján Krošlák (OĽANO)
  2. Eduard Chmelár
  3. Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková.
  4. Daniel Lipšic pri tanci s Annou Annou Andrejuvovou vo februári 2005.
  5. Jaroslav Naď
  6. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  7. Fico šokuje
  8. Vláda progresívcov?


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cigániková navrhuje Matovičovi zamyslieť sa nad vylúčením Kollára z koalície! Za všetkým je Fico

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie