eReport.sk
Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD). Foto: tasr

Fico odkazuje Hamranovi: Padni komu padni bude platiť, ak obviníte Mikulca z korupcie!

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico reaguje na dnešnú tlačovú konferenciu dočasne povereného policajného prezidenta Štefana Hamrana. Ten označil zvolávanie protestov Ficom chrapúnstvom a tvrdí, že polícia bude zaužívať starý známy princíp: „Padni komu padni“. Opozičník však šéfovi polície posiela jasný odkaz, čo by mal robiť, aby toto pravidlo v praxi fungovalo.

Mikulec by mal byť obvinený z korupcie

„Ak to je tak, p. Hamran, pýtam sa, prečo ste nezačali trestné stíhanie proti ministrovi vnútra Mikulcovi, keď dvaja dôveryhodní svedkovia hovoria, že vzal úplatok 100 tisíc Eur. Keď budem vidieť, ako si p. Mikulec preberá uznesenie o vznesením obvinenia za korupciu, potom sa môžeme začať baviť o hesle „padni komu padni“, radí šéf opozičného Smeru Robert Fico dočasnému šéfovi polície.

Foto: fb/robertfico

Vrana k vrane sadá

S veľkým sebazaprením som si dnes pozrel tlačovku p. Hamrana, povereného riadením PZ. No vrana k vrane sadá, p. Hamran má len menšie uši ako p. minister Mikulec, rozum rovnaký. Prepáčte p. Hamran za túto osobnú poznámku, ale hovoriť o protivládnom proteste ako o chrapúnstve, to si vyžaduje primeranú odpoveď,“ reaguje na dnešné slová Hamrana.

Fico sa poďakoval účastníkom autoprotestu

„Začnime ale inak. Ďakujem každému, kto sa vo štvrtok zúčastnil autoprotestu proti zdražovaniu a hlúposti našej vlády. Naše štatistky hovoria o 1500 autách, ktoré tvorili trúbiacu kolónu. Skvelé. Samozrejme, že nikto o tom nechce informovať, lebo pokiaľ ide o účasť, je to megaúspech. A tento megaúspech prekrývajú diskusiami o mojom trestnom stíhaní za podnecovanie. Nebudem sa zaoberať poznámkami p. Hamrana, že mi nevedia doručovať, a že preto bolo treba ma obmedziť na slobode a predviesť na políciu,“ dodal šéf Smeru.

Bude vás zaujímať:

 1. Juraj Šeliga (Za ľudí)
 2. Robert Fico opúšťa policajnú stanicu po predvedení
 3. Juraj Šeliga (Za ľudí)
 4. Vo svete sa šíri nový variant koronavírusu
 5. Český premiér Andrej Babiš prichádza na sociálny summitu EÚ
 6. Zuzana Čaputová.
 7. Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová.
 8. Zľava Marek Biskupič a Jozef Janiga.
 9. Bývalý poslanec NR SR Peter Marček počas protestu proti vláde Igora Matoviča na Námestí slobody v Bratislave vo štvrtoék 11. júna 2020.
 10. Policajt záchranárovi nariaďuje schovať transparent.
 11. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico odkazuje Hamranovi: Padni komu padni bude platiť, ak obviníte Mikulca z korupcie!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre