eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí)
Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

Šeliga sa prekvapivo zastal Fica a skritizoval Hamrana: Takto sa vyjadrovať šéf polície nemôže!

Prekvapivo sa ho zastal. Azda najväčší kritik opozičného poslanca a šéfa Smeru Roberta Fica Juraj Šeliga si práve bývalého premiéra zastal reakciou na vyjadrenia policajného prezidenta Štefana Hamrana. Ten počas dnešnej tlačovej konferencii, ako to označil poslanec zo Za ľudí svojimi vyjadreniami viedol voči Ficovi politický boj. Takto by sa podľa bývalého podpredsedu NR SR šéf polície vyjadrovať nemal.

„Verím, že nie je žiadna pochybnosť o tom, že Robert Fico nie je mojim priateľom ani spojencom. Nie je. Avšak to, ako sa dnes vyjadroval na tlačovej konferencii dočasný policajný prezident Hamran, mi príde zo strany policajného prezidenta nepatričné. Také vyjadrenia a formulácie môžu používať politici v politickom boji (aj to by mali zvážiť intenzitu), ale nie polícia Slovenskej republiky,“ napísal Juraj Šeliga.

Foto: fb/jurajseliga

Prekvapujú ho niektoré vyšetrovania polície a prokuratúry

„To, čo všetko už polícia a prokuratúra považujú za trestný čin a čo všetko prešetrujú, ma ako právnika prekvapuje, ale o tom inokedy na právnickom fóre.“ napísal na záver statusu Šeliga.

Hamran: Fico vyzýval na porušovanie dôležitej povinnosti

Hamran tiež odmieta porušovanie ústavných práv poslanca NR SR pri zásahu voči Ficovi. Poslanec podľa neho nebol zadržaný v zmysle ustanovení, na základe ktorých treba súhlas parlamentu. „Roberta Fica nestíhame za to, že sa zúčastnil na masovom zhromaždení, ale stíhame ho za to, že hromadne vyzýval na porušovanie dôležitej povinnosti uloženej zákonom,” vysvetlil Hamran.

Bude vás zaujímať:

  1. Zľava Milan Krajniak a Karol Zimmer.
  2. Zapadnutý autobus v závejoch na ceste medzi obcou Ploské a jej časťou Ortáše 11. februára 2021.
  3. Nálepka na jednom z áut účastníkov protestu v Bratislave.
  4. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
  5. Zuzana Čaputová.
  6. polícia Francúzsko
  7. Juraj Šeliga ako otužilec počas januárového kúpania.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga sa prekvapivo zastal Fica a skritizoval Hamrana: Takto sa vyjadrovať šéf polície nemôže!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti