eReport.sk
Juraj Šeliga (Za ľudí)
Juraj Šeliga Foto: tasr

Šeligova výzva: Odmietam prijať, že všetko v štáte je zlé! Ľudia, hľadajte na práci vlády aj dobré veci

Bývalý podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí) si zrejme sype popol na hlavu a na sociálnej sieti ponúka svojim čitateľom veľmi emotívny status, priam až s nádychom sumarizácie roku 2021 a pripúšťania si chýb.

Vo svojom príspevku apeluje Šeliga na ľudí, aby nevnímali všetky kroky a rozhodnutia vládnej koalície ako zlé a pripomína, že je potrebné, aby ľudia hľadali na práci vlády aj dobré veci.

Buď strácame nadhľad, alebo politikárčime

Šeliga zároveň pripomína, že spoločnosť musí medzi sebou diskutovať a dať priestor poctivému kritickému mysleniu a hľadaniu riešení, pretože to je podľa neho princíp, ktorý všetkých posúva vpred. „Základnou súčasťou poctivého kritického pohľadu je však aj schopnosť pomenovať to dobré a to správne,“ spresnil Šeliga.

Bývalý podpredseda parlamentu zároveň uviedol, že ak v kritickej diskusii nedokáže objaviť zlé, ale aj dobré stránky, tak sa deje niečo zlé. „Ak v spektre riešení, rozhodnutí a každodennosti nevieme nájsť a jasne otvorene pomenovať nič dobré, znamená to, že alebo strácame nadhľad alebo robíme (iste legitímne, ale vždy) politické vyhlásenia,“ uvádza Šeliga.

Vlády odchádzajú, ale štát zostáva

Poslanec klubu Za ľudí vo svojom príspevku obhajuje prácu vládnej koalície a pripúšťa, že vláda robí chyby, apeluje však na to, že treba myslieť hlavne na Slovenskú republiku ako štát.

„Vládne koalície prichádzajú a odchádzajú, štát je však to, čo zostáva. Odmietam prijať naratív (či už priamo alebo nepriamo artikulovaný), že všetko v tomto štáte je zlé, že všetko, čo politici robia, je zlé, že všetko, čo robí vláda, je zlé! Nie je to pravda!“ – razantne podčiarkol Šeliga, pričom dodal, že „chyby treba pomenovať, z chýb sa treba poučiť, ale pre nás všetkých je rovnako dôležité jasne a verejne pomenovať aj to dobré! A v tejto krajine sa deje veľa dobrých vecí!“

Zdroj: fb/seligazaludi

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Šeliga ako otužilec počas januárového kúpania.
  2. Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
  3. Robert Fico opúšťa policajnú stanicu po predvedení
  4. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeligova výzva: Odmietam prijať, že všetko v štáte je zlé! Ľudia, hľadajte na práci vlády aj dobré veci

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php