eReport.sk
Robert Fico počas tlačovej konferencii
Robert Fico, foto: tasr

Fico kritizuje vládu: Cieľom USA je vytvoriť vzdušný koridor na Ukrajinu. Vy im len poslušne asistujete!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico opäť kritikou obrannej dohody s USA nešetrí. Podľa neho majú Spojené štáty len jediný cieľ, a to vytvoriť vzdušný koridor na Ukrajinu. Tvrdí aj to, že im vláde pri tom ako túto dohodu obhajuje, len poslušne pri ich plánoch asistuje.

Obranná dohoda s USA je prejavom neobmedzenej oddanosti

Robet Fico, status na Facebooku

„Obranná zmluva s USA je prejavom neobmedzenej oddanosti tejto vlády výlučne jednej svetovej strane. Slovensko je pri tom vťahované do konfliktov, ktorých súčasťou sme nikdy nechceli byť. Je nám vyčítané, že vytvárame nejakú fóbiu z USA, no nie je to práve naopak? Veď sa pozrime, ako lynčujú generálneho prokurátora za jeho pracovnú cestu do Ruska,“ uvádza Fico.

Foto: fb/robertficosk

Vláda štyroch svetových strán

Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky uvádza, že počas vlád Smeru, Slovensko vždy zastávalo svoju geopolitickú orientáciu na štyri svetové strany. Snažili sa mať dobre vzťahy i s USA ale i s Ruskom. „My sme vo svojej politike, ktorá vníma štyri svetové strany a ktorej cieľom je udržiavať dobré vzťahy s každou veľmocou, dlhodobo konzistentní.“

Nemala by sa podpísať

Podľa Fica by typ tejto dohody podpísaný nemal byť. „Našou snahou bude zákonnou cestou zabrániť podpisu tejto zmluvy a ak aj napriek odporu veľkej časti slovenskej spoločnosti bude teraz podpísaná, zasadíme sa za jej zrušenie,“ dodáva šéf Smeru Robert Fico.

Bude vás zaujímať:

  1. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  2. Na kombosnímke Sima Magušinová, rodená Martausová a Jozef Haľko.
  3. Exminister financií a podpredseda strany Smer-SD, Ladislav Kamenický.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico kritizuje vládu: Cieľom USA je vytvoriť vzdušný koridor na Ukrajinu. Vy im len poslušne asistujete!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti