eReport.sk
Iveta Radičová, foto: tasr

Radičová sa rozhovorila o politike: Fico je nadaný politik, Matovič talentovaný marketér

Bývalá premiérka a sociologička Iveta Radičová v rozhovore pre Denník N hovorila aj súčasnej politickej situácii na Slovensku. Prezradila, čo bol moment, ktorý spôsobil, že vládna koalícia má chaotický spôsob vládnutia, aj to, prečo si myslí, že Robert Fico ešte stále ostáva v politike.

Bývalá aktívna politička zhodnotila aj pôsobenie expremiéra a súčasného ministra financií Igora Matoviča. „Igor Matovič je talentovaný politický marketér. Bez diskusie. Vie, vzbudiť emócie tak rovnako silno pozitívne ako aj negatívne. On nemá nič medzi tým. Vymklo sa mu to z rúk,“ myslí si bývalá premiérka.

Igor Matovič

Podľa Radičovej vraj Matovič prichádza o renomé. – Foto: tasr

Tam nemôže používať metódu, ráno sa zobudím, mám nápad a idem s ním von. To nejde. Potom to tak dopadne, že večer zistí, že asi to nebude priechodné. Tým pádom prichádza o meno a renomé. Dôsledok bol pád vlády, demisia šiestich ministrov a obávam sa, že odvtedy pretrvávajúci chaos v spôsobe vládnutia tejto vládnej koalície,“ dodala. Napriek tomu si myslí, že súčasná vládna koalícia možno aj dovládne. „Dávam im druhú šancu,“ vyjadrila sa, hoci im má čo vyčítať. „Nerozmýšľajú systémovo a komplexne a nemajú jasne zadefinované priority,“ povedala Radičová.

Podľa Radičovej Fico dokáže ovplyvniť rozhodovanie vlády. – Foto: tasr

„Je to nesmierne nadaný politik, to si treba uvedomiť,“ povedala na margo Fica Radičová. „Je to politik, ktorý trikrát po sebe vyhral voľby. Je to politik, ktorý raz vyhral s ústavnou väčšinou. To sa mi nikdy nepodarilo. Je to politik, ktorý dokáže vnucovať a vkladať témy verejného diskurzu. On ich určuje. On ich dokonca dokáže určovať aj z pozície opozície. Určuje priebeh a spôsob parlamentnej schôdze. Všimnite si, ako ovplyvňuje rozhodovanie vládnej koalície, ktorá nastúpila s ústavnou väčšinou. Konštatujem, že je to profesionálne veľmi talentovaný politik,“ prezradila expremiérka s tým, že dôvodov, prečo stále ostáva v politike môže mať niekoľko.

Čítajte viac:

  1. Iveta Radičová.
  2. Prezident Miloš Zeman
  3. Robert Fico počas tlačovej konferencii

Jedným z nich je, že sa nezmieril s tým, že v roku 2018 musel opustiť pozíciu premiéra a ďalším, že chce využiť politickú silu, aby sa zachránil vzhľadom k niektorým korupčným škandálom, ktoré sa momentálne vyšetrujú. Radičová zdôraznila, že ide o hypotézy a nehovorí o trestnoprávnej zodpovednosti, ale o politickej zodpovednosti. Expremiérka tiež nepredpokladá, že by išiel do súboja o prezidentské kreslo, hoci bude záležať aj od kandidátov.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radičová sa rozhovorila o politike: Fico je nadaný politik, Matovič talentovaný marketér

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti