eReport.sk
Na kombosnímke Sima Magušinová, rodená Martausová a Jozef Haľko.
Na kombosnímke Sima Magušinová, rodená Martausová a Jozef Haľko. Foto: tasr

„Cynická obluda“ sa znova utrhla! Taraba: Jediné racionálne vysvetlenie? Je to psychiatrický pacient

Po tom, čo RTVS odpremiérovala svoj nový seriál Priznanie, ktorý voľne nadväzuje na niekdajší hit Hniezdo, ozval sa pomocný biskup Bratislavskej arcidiecézy Jozef Haľko. Duchovný sa totiž zaradil medzi zhruba pol milióna divákom, ktorým Priznanie neušlo. Pravdou je, že biskup nadšený zo seriálu nebol a podľa medializovaných informácií sa pustil do jeho ostrej kritiky. Ostré výhrady Haľka však neostali bez odozvy. Prišla tvrdá reakcia od človeka, ktorý sa iba nedávno za svoje statusy ospravedlňoval speváčke Sime Magušinová, rodenej Martausovej. Ide o spolupracovníka denníka SME Rada Ondřejíčka (Cynická obluda), ktorý na Facebooku zverejnil extrémny vulgárny status. „Ondřejiček roky cielene atakuje veriacich ľudí a šíri nenávisť voči náboženskej komunite len z dôvodu príslušnosti k viere,“ zhodnotil pre eReport nenávistnú reakciu autora známej Cynickej obludy nezaradený poslanec Tomáš Taraba.

Haľko podľa portálu Nový čas seriál kritizoval,nepáčilo sa mu spracovanie lesbického vzťahu. „Sympatická mladá žena, ktorá sa zasadzuje o riešenie situácie utečenky a jej dieťaťa, príde domov a začne sa prezentovať v lesbickom vzťahu.Nič netušiaci divák sa musí pozerať na dve ženy, ako sa partnersky bozkávajú, ako si vyznávajú lásku, ako kritizujú spoločnosť, ktorá ich nevie pochopiť,“ zverejnil slová pomocného biskupa bulvárny web.

Haľko hovoril o homosexuálnej propagande

Haľko podľa portálu svoje zamyslenie rozvinul myšlienkami o tom, že spolužitie dvoch žien je prezentované v línii „marxistickej ideológie“ a „manipulácii diváka“.

Pomocný biskup zašiel pri svojej kritike ešte ďalej a podľa Nového času hovoril v súvislosti so seriálom o homosexuálnej propagande. „Je to naprosto nenáležité v súvislosti s utečeneckou tematikou, ktorú v tomto smere vnímam ako zneužitú na homosexuálnu propagandu. Nehovoriac o tom, že explicitné správanie, lesbické, mohli vidieť v tomto čase aj deti,“ dodal podľa spravodajskej stránky Haľko s tým, že to môže byť podľa neho „škodlivé až devastačné“.

Haľko samotnú homosexualitu označuje ako „problém“. „Niekto takto môže naozaj cítiť, ale dávať to na obrazovku, to tam jednoducho nepatrí,“ uzavrel vo medializovanom vyjadrení 57-ročný pomocný biskup pôsobiaci v bratislavskom regióne.

Ondřejiček: Odporný hnusní ko**ti

Neskôr portál postoj.sk upozornil, že spolupracovník denníka SME na Haľka a cirkvev zaútočil práve pre kritiku seriálu RTVS. „Tých, ktorí majú rovnaký názor ako biskup, treba podľa neho urážať, ´čo sa do nich zmestí.´ Svoj komentár neskôr zmazal,“ informoval web známeho konzervatívneho internetového denníka, ktorý status Ondřejíčka stihol zverejniť skôr, ako zmizol z verejného priestoru.

O tom, že staus je nielen útočný, ale aj extrémne vulgárny, niet žiadnych pochýb, napokon posúďte sami:

Zdroj: postoj.sk

„Spolupracovník denníka SME Rado Ondřejíček, ktorý si hovorí Cynická obluda, sa opäť vulgárnym spôsobom vyjadril na adresu veriacich ľudí. Na Facebooku zdieľal v piatok svoj príspevok s názvom Vráť sa do hrobu, ktorým reagoval na vyjadrenia bratislavského pomocného biskupa Jozefa Haľka. Ten vo štvrtok skritizoval nový seriál RTVS, v ktorom sa bozkávali dve lesby,“ informoval tento týždeň postoj.sk

Ondřejíček podľa konzervatívneho webu vo svojom statuse píše o biskupovi ako o „nádherne zaostalom požieračovi našich daní“. Postoj.sk upozornil aj komentár pod statusom „smečkára“, v ktorom diskutér Ondřejíčkovi odkazuje: „Smutné, že urážate predstaviteľa katolíckej cirkvi a všetkých, čo majú rovnaký názor na túto problematiku ako on… ;-(“

„Na tento komentár ´Cynická obluda´ zareagovala slovami: „Všetci, ktorí majú, rovnaký názor na túto problematiku ako on‘, sú odporní hnusní ko**ti a treba si z nich robiť prdel a urážať ich, čo sa do nich zmestí. Vyjadril som sa jasne?“ – napísal postoj.sk.

Taraba ponúkol vysvetlenie, prečo polícia nekonala

Nezaradeného poslanca Tomáša Taraba, ktorý so svojou neparlametnou stranou Život – Národná strana vyznáva konzervatívne hodnoty, status Ondřejíčka neprekvapil. „Ondřejíček roky cielene atakuje veriacich ľudí a šíri nenávisť voči náboženskej komunite len z dôvodu príslušnosti k viere. Neviem, či tento človek disponuje potvrdením, že je psychiatrický pacient, ale bolo by to jediné racionálne vysvetlenie, prečo ho za všetky tie útoky polícia neporiešila, ak tu protiprávne šikanujú za prejavy, koho chcú,“ komentoval vyhlásenia spolupracovníka denníka SME pre eReport opozičný politik.

Vlani v novembri zaútočil na speváčku Magušinovú

Portál ešte postoj.sk pripomenul, že Rado Ondřejíček uráža kresťanov vo svojich príspevkoch pravidelne. „V novembri vyvolal rozhorčenie, keď sa spolu s komentátorom denníka SME Petrom Tkačenkom vo verejnej komunikácii na Twitteri vyjadrovali o speváčke Sime Magušinovej. „Ona je kresťanka. Nemal by si sa vysmievať postihnutým,“ reagoval Ondřejíček na Tkačenkov tweet. V ďalšom komentári dodal, že jej tvorba je „nekreatívna, uslintaná gýčová sračka“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico počas tlačovej konferencii
  2. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Cynická obluda“ sa znova utrhla! Taraba: Jediné racionálne vysvetlenie? Je to psychiatrický pacient

6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti