eReport.sk
bývalá plavkyňa Martina Moravcová, foto:tasr

Olympijská medailistka Moravcová naložila vláde: Kedy prestane delenie ľudí?

Bývalá úspešná plavkyňa, slovenská reprezentantka a dvojnásobná olympijská medailistka kritizuje vládu za prístup k pandemickým opatreniam, hlavne za nastavenie pravidiel týkajúcich sa očkovania. Moravcová tvrdí, že mladí športovci nikdy neplnili nemocnice a teda nevidí dôvod na to, aby ich štát delil na tých, ktorí športovať môžu a na tých, ktorí nemôžu. Tvrdí, že šport je pre každého. Ako prvá o Tom informovala Pravda.

Celá výmena názorov ohľadom vládnych krokov vznikla pod statusom dlhoročného tenistu a súčasného poslanca za vládnu stranu OĽANO Karola Kučeru. „Prichádza omikron a ten – zdá sa – váľa každého rovnako. Či je nezaočkovaný, zaočkovaný s boostrami či bez boostrov. Ale deti a mládež a najmä športovci s „včeličkami alebo aj bez včeličiek“ v žiadnej vlne neplnili nemocnice,“ reagovala Moravcová v komentári.

„Prečo neustále obmedzovanie športovania?“

K svojmu kritickému komentáru na adresu vlády Moravcová pridala aj veľmi jasnú otázku. „Tak prečo to neustále obmedzovanie športovania a delenie sa?,“ opýtala sa Moravcová Kučeru. Moravcová momentálne žije v USA a situáciu na Slovensku porovnáva práve so Spojenými štátmi. Za veľkou mlákou sú opatrenia vraj miernejšie.

Kučera dáva ruky preč: opýtaj sa odborníkov

„Ja ti odpoviem ľudsky, veľmi jednoducho, ako to vnímam ja: na otázku, kedy skončí delenie detí, ľudí, ak by som chcel byť rýchly, odpoviem, že keď skončí pandémia. A na otázku prečo, v závere, odpovedám opäť, lebo je pandémia. Ale opäť, ak sa dovoláš k odborníkom, vedcom a epidemiliógom, oni ti dajú tisíc dôvodov,“ napísal Kučera, ktorý bol na kandidátke OĽANO v parlamentných voľbách na šiestej pozícii.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico ako premiér a Ivan Korčok ako štátny tajomník rezortu zahraničia v októbri 2017.
  2. Exminister financií a podpredseda strany Smer-SD, Ladislav Kamenický.
  3. Robert Fico počas tlačovej konferencii

Moravcová sa však nenechala odbiť a dala najavo, že deťom na Slovensku by malo byť povolené športovať rovnako ako deťom v USA. „Prajem si, nech všetky deti, nech všetci môžeme športovať bez obmedzení. Aj bez pandémie aj počas pandémie, tak ako deti vo veľa krajinách sveta, kde je tiež pandémia. V USA sa nikto nedeli na OP, OPT či aké to režimové skratky. Šport je skrátka pre každého. A pokojne moju otázku posuň odborníkom,“ dodala na záver Moravcová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Olympijská medailistka Moravcová naložila vláde: Kedy prestane delenie ľudí?

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti