eReport.sk
Logo Facebooku. Foto: tasr/ap

Facebook sa postavil Bidenovi: Fakty ukazujú, že pomáhame zachraňovať životy. Bodka

Americká spoločnosť Facebook odmietla v piatok kritiku prezidenta USA Joe Bidena, že dezinformácie na sociálnych sieťach o ochorení COVID-19 a vakcínach “zabíjajú ľudí”. Informovala o tom agentúra AFP s tým, že Biely dom zvyšuje tlak na sociálne siete, aby odstránili – ako tvrdia úrady – dezinformácie o očkovaní proti koronavírusu.

“Nebudeme sa rozptyľovať obvineniami, ktoré nie sú podporené faktami,” uviedla spoločnosť. Tvrdí, že viac ako dve miliardy ľudí si pozreli na sieti Facebook smerodajné informácie o koronavírusovom ochorení COVID-19 a vakcínach, čo je podľa nej viac ako na akomkoľvek inom mieste na internete. “Viac ako 3,3 milióna Američanov použilo aj náš nástroj na vyhľadávanie vakcín, teda kde a ako dostať vakcínu. Fakty ukazujú, že Facebook pomáha zachraňovať životy. Bodka,” zdôraznila spoločnosť.

Internetom sa šíria o covide rôzne informácie:

  1. Christianovi Eriksenovi zlyhalo srdce

Facebook taktiež tvrdí, že prijíma “agresívne opatrenia proti dezinformáciám o COVID-19 a vakcínach v rámci ochrany verejného zdravia”, že odstránil “viac ako 18 miliónov dezinformácií o covide” a deaktivoval účty šíriace nepravdivé informácie.

Biden ešte skôr v piatok novinárom v Bielom dome povedal, že dezinformácie na sociálnych sieťach “zabíjajú ľudí. Jediná pandémia, ktorú máme, je medzi neočkovanými”. Podľa predstaviteľov amerického zdravotníctva súčasný nárast infikovaných a úmrtí na covid v celej krajine sa takmer výlučne týka ľudí, ktorí nie sú očkovaní. “Stáva sa z toho pandémia neočkovaných,” uviedla v piatok riaditeľka Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Rochelle Walenská.

prezident USA Joe Biden. vyzýva k zdržanlivosti

Joe Biden. Jeho kritiku spoločnosť Facebook tvrdo odmieta. – Foto: tasr/ap

Podľa AFP mnoho z tých, ktorí odmietajú očkovanie, a to napriek ľahkej dostupnosti v celých Spojených štátoch, tvrdia, že vakcínam nedôverujú. Skepticizmus je podporovaný falošnými príspevkami šírenými antivakcinačnými aktivistami aj republikánskymi politikmi, ktorí tvrdia, že očkovanie je súčasťou pokusov o kontrolu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport