eReport.sk
Teherán, Irán, vlajka
Izrael v noci zaútočí Irán. Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Plánuje Irán útok na Izrael? Ak sa to stane americký prezident Biden si myslí, že útok nebude úspešný


Situácia na Blízkom východe pripomína sud s pušným prachom. Ak sa hneď v úvode pustili do seba palestínske militantné hnutie Hamas a izraelská armáda, čo doteraz už stálo životy desiatok tisíc najmä palestínskych obyvateľov, vrátane žien a detí, tak teraz sa konflikt rozširuje aj na ďalšie štáty v tomto nestabilnom regióne. A čo je najhoršie, do toho celého sa zásluhou Izraela zaťahuje aj Irán, krajina, ktorá vlastní atómovú zbraň! A aby toho nebolo málo, Izraelu chcú pomáhať USA.

Američania budú vraždiaci Izrael podporovať

Prezident USA Joe Biden v piatok vyhlásil, že podľa jeho očakávania sa Irán pokúsi zaútočiť na Izrael v krátkom čase a bude to odveta za úder v Sýrii. Biden však klerikálny štát varoval, aby nezaútočil. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry AFP. „Nechcem dávať zaručené informácie, ale podľa môjho očakávania to bude skôr než neskôr,“ povedal Biden novinárom. Na otázku, aký má odkaz pre Irán ohľadne útoku na Izrael, Biden povedal: „Nerobte to.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. v pásme Gazy po útokoch Hamasu na Izrael

„Sme oddaní obrane Izraela, budeme Izrael podporovať, budeme pomáhať Izrael brániť a Irán nebude úspešný,“ vyhlásil americký prezident. Iránsky klerikálny štát sa zaprisahal, že podnikne odvetný úder za izraelský útok z 1. apríla, ktorý zrovnal so zemou iránsky konzulát v sýrskom Damasku a zahynulo pri tom sedem členov iránskych elitných Revolučných gárd vrátane dvoch generálov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Plánuje Irán útok na Izrael? Ak sa to stane americký prezident Biden si myslí, že útok nebude úspešný

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: