eReport.sk
Stíhačky Kyjevu nepošleme
Prezident USA Joe Biden a ukrajinská hlava štátu Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr

Ukrajina túži mať v USA aj naďalej pri moci Bidena, ktorý im chce poslať ďalšie miliardy dolárov

Súboj o prezidentské kreslo v USA medzi Joeom Bidenom a Donaldom Trumpon nie je iba súbojom o hlavu štátu, ale aj o ďalšiu pomoc pre Ukrajinu. Tá si želá, aby prezidentom i naďalej zostal Joe Biden, lebo on a jeho demokrati chcú poslať na Ukrajinu ďalšie miliardy, ba aj zbrane, kým Trump s republikánmi chcú vojnu na Ukrajine čo najskôr ukončiť.

Ak Ukrajina nedostane peniaze, prehrá!?

Americký prezident Joe Biden vyzval v stredu Snemovňu reprezentantov amerického Kongresu, aby okamžite hlasovala o balíku pomoci pre Ukrajinu v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP. „Ukrajina má ohromnú podporu väčšiny demokratov a republikánov. Hlasovať by sa malo teraz,“ povedal Biden novinárom. Spojené štáty sú považované za najdôležitejšieho spojenca Ukrajiny, ktorá sa už viac než dva roky bráni invázii Ruska.

Hodiny tikajú, každý cíti tú naliehavosť, no vyžaduje sa dosiahnutie zhody a na tom pracujeme.

Mike Johnson, predseda Snemovne reprezentantov

Rozsiahlejšia americká vojenská pomoc však viazne, pretože schválenie balíka v hodnote 60 miliárd dolárov dlhodobo blokuje v Snemovni reprezentantov republikánska väčšina. Balík už schválil americký Senát, v ktorom majú väčšinu demokrati. „Členovia snemovne naďalej aktívne diskutujú o možnostiach cesty vpred. Existuje o tom viacero rôznych nápadov. Ako viete, je to veľmi komplikovaná záležitosť vo veľmi komplikovanom čase,“ uviedol v stredu predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson o balíku.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vydal dekrét, ktorým prepustil viacero vysokopostavených generálov Národnej gardy.
  3. Trump si pred voľbami verí
  4. Volodymyr Zelenskyj

„Hodiny tikajú, každý cíti tú naliehavosť, no vyžaduje sa dosiahnutie zhody a na tom pracujeme,“ dodal Johnson. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu vyhlásil, že Ukrajina prehrá vo vojne s Ruskom, ak Kongres USA nechváli ďalšiu vojenskú pomoc. Podľa jeho slov by bolo pre Kyjev náročné prežiť bez pomoci. Zároveň dodal, že ak Ukrajina vojnu prehrá, napadnuté budú ďalšie krajiny.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina túži mať v USA aj naďalej pri moci Bidena, ktorý im chce poslať ďalšie miliardy dolárov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne